Stano Suvák

Komentátor

Brief info

Aktuálne v rámci televízie pracujem ako komentátor, popri tom si stíham odskočiť do Rádia Expres, kde som moderátorom správ.

Najčastejšie som komentoval Bundesligu, či Ligu majstrov, ale ak bolo treba, tak viem zaskočiť pri akejkoľvek futbalovej lige alebo aj všeobecne v akomkoľvek šport.

V minulosti som pracoval popri štúdiu na vysokej škole ako športový redaktor v MTT, teda v Mestskej televízii Trnava a občas som napísal aj článok pre My Trnavské Noviny, teda regionálne sme.sk

V treťom ročníku na výške som nabral smer DIGI SPORT, kde som bol prvé roky redaktor a posledných pekných pár rokov som už komentátor. Párkrát som sa objavil s mikrofónom v ruke na štadiónoch, aj v spomínanej Trnave, takisto v Borčiciach, na ktorých zlatú éru netreba zabudnúť, aj na hádzanej v Hlohovci.

Príležitostne robím "moderovačky" na športových akciách a posledné roky je môj hlas počuť aj z rádia. Najskôr ro bolo rádio Vlna, teraz je to rádio Expres. Pred pár rokmi som si odskočil komentovať aj do Televízie 213 a aktuálne si robím výlety do Prahy, kde komentujem pre Nova Sport.

Pamätnými pre mňa boli výjazdy na zápasy Ligy majstrov, za Martinom Škrtelom, keď nastúpil ako kapitán Liverpoolu na trávniku Realu Madrid, takisto komentovanie priamo z Allianz arény v zápase medzi Bayernom a Dortmundom, s dobrou spoločnosťou v osobách Heňa Benčíka za mikrofónom a nášho Vlada za kamerou.

Pamätný bol aj výlet do Španielska za Stankom Lobotkom, keď sme robili jeho profil v Celte Vigo spoločne s Robom Mazáňom a celkovo mám najlepšie spomienky na zápasy, ktoré sa komentovali priamo zo štadióna, kde postretávaš ľudí a dozvieš sa oveľa viac pri osobnej debate

Ako úspech vnímam všestrannosť, čiže cez hokej, basketbal a samozrejme futbal, som si rád zakomentoval aj menej známe športy, ako tímovú súťaž na trampolíne, ale aj zápasenie, či legendárny jachtársky magazín.

Pri komentovaní sa snažím byť vždy sám sebou, na nikoho sa nehrať, čiže niekedy aj sám seba prekvapím, čo zo mňa vylezie 🙂, Radšej ako čísla a štatistiky, ktoré ale občas vedia byť zaujímavé, prinesiem niečo o hráčoch či aktéroch zápasu, ako sa hovorí "zo života".

Dobrým oddychom je najmä keď dostanú hlasivky zabrať, príjemný večer v ešte príjemnejšej spoločnosti s dobre načapovaným pivom, alebo s kvalitným bielym suchým vínom a v pozadí samozrejme nesmie chýbať kvalitný zápas.