UFC 268: Usman vs Covington 2

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových športoch nám tento raz ponúkne event, ktorý by si fanúšik MMA nemal nechať ujsť. Uvidíme dve atraktívne titulové bitky i návrat populárneho Justina Gaethjeho.

Pozornosť fanúšikov sa tento raz presunie zo západnej Ameriky na východnú. Dejiskom atraktívneho číslovaného turnaja bude populárna Madison Square Garden v New Yorku.

Bude to večer v znamení titulových odviet. Tou prvou a hlavnou bude odvetný zápas medzi šampiónom Kamaru Usmanom a Colbym Covingtonom. Medzi obomi zápasníkmi panuje obrovská rivalita, obaja patria k špičke velterovej váhy, to je jednoducho záruka na fantastickú noc.

Kamaru Usman je v súčasnosti hodnotený v populárnom rebríčku UFC „Pound for pound“ ako najlepší zápasník na svete. Na prvom mieste vystriedal neaktívneho Jona Jonesa. „Nigérijská nočná mora“ v Lige majstrov ešte neprehrala ani jeden zápas. V noci bude obhajovať opasok pre šampióna už piatykrát. Titul získal v súboji s Tyronom Woodleym.

Prvýkrát ho obhájil práve proti Colbymu Covingtonovi vo fantastickom zápase na päť kôl. Ich prvý vzájomný súboj patril podľa mnohých k tomu najlepšiemu, čo doteraz MMA svet ponúkol. Následne okúsil Usmanovu silu aj jeho parťák z populárneho Sanford MMA gymu Gilbert Burns a hneď dvakrát kontroverzný Jorge Masvidal.

Široká verejnosť je toho názoru, že ak môže Usmana niekto zosadiť z trónu, je to práve Covington. V jeho neprospech v porovnaní s Nigérijčanom hrá neaktivita. Naposledy bojoval v klietke pred rokom s Tyronom Woodleym a pripísal si dôležité víťazstvo. O jeho triumfe rozhodol doktor, ktorý ukončil zápas kvôli tržnej rane Woodleyho.

Kamaru Usman urobil od posledného vzájomného zápasu obrovský progres v postoji, čo sme mohli vidieť najmä v poslednom zápase s Masvidalom, ktorého na turnaji UFC 261 ukončil nekompromisným úderom večera už v druhom kole.

Colby bude v zápase podľa všetkého rýchlejší. Na zloženie Usmana však potrebuje extrémnu silu, ktorá mu bude chýbať, a preto je favoritom hlavného zápasu neporazený šampión.

V noci to ale nebude len o nich. Atraktívnu odvetu uvidíme aj medzi ženami. V hlavnom predzápase večera si chce Weili Zhang zobrať späť to, čo jej v apríli spred nosa ukradla Rose Namajunas.

29-ročná Američanka s litovskými koreňmi vystúpila na trón slamovej váhy druhýkrát v kariére napriek tomu, že do zápasu vstupovala ako outsiderka. Predviedla však neuveriteľný výkon, Zhang ukončila už po 90 sekundách dokonalým kopom do hlavy a pripravila jej prvú prehru v UFC. Zaslúžene si pripísala ôsme víťazstvo v najprestížnejšej organizácii.

Weili Zhang je prvým zápasníkom z Číny, ktorý získal titul v UFC. V prvom vzájomnom zápase toho veľa predviesť nestihla. Má ale všetky predpoklady k tomu, aby sa vrátila na trón.

Na hlavnej karte sa predstaví aj bývalý šampión ľahkej váhy Frankie Edgar. V klietke vyzve obávaného Marlona Veru. Fanúšikovia MMA sa však budú okrem hlavného zápasu sústrediť najmä na otvárací súboj hlavnej karty. V ňom si zmeria sily bývalý titulový vyzývateľ Justin Gaethje s bývalým šampiónom Bellatoru Michaelom Chandlerom.

UFC 268: Usman vs Covington 2 (komentujú M. Petrgál, T. Kohout)
Kamaru Usman vs. Colby Covington
Rose Namajunas vs. Zhang Weili
Frankie Edgar vs. Marlon Vera
Shane Burgos vs. Billy Quarantillo
Justin Gaethje vs. Michael Chandler