UFC Fight Night: Blaydes vs Lewis

Priaznivci zmiešaných bojových umení sa môžu už dnes v noci tešiť na ďalší zaujímavý event UFC Fight Night. Hlavným zápasom bude bitka dvoch obrov Curtisa Blaydesa s Derrickom Lewisom.

Obaja súperi patria k svetovej špičke ťažkej váhy. Favoritom na víťazstvo bude aktuálna dvojka rebríčka Curtis Blaydes, ktorý má na konte štyri víťazstvá v rade. Poslednú prehru si pripísal v roku 2018 s titulovým vyzývateľom Francisom Ngannou. Práva Ngannou a šampión Stipe Miočič sa v rankingu nachádzajú pred ním. Naposledy zdolal Alexandera Volkova, ak by sa mu podarilo zvíťaziť aj dnes, výrazne by sa priblížil k zápasu o titul.

Proti bude aktuálna štvorka Derrick Lewis. Skúsený Američan má na konte tri víťazstvá v rade. V porovnaní s Blayedesom ale čelil ľahším súperom. Curtis bude pre neho veľmi ťažkým sústom. 30-ročný Blaydes je rýchlejší a má aj lepšiu techniku. Stávkové kancelárie v tom majú jasno.

Ich vzájomný súboj bol na programe už v novembri 2020. Curtis Blaydes mal ale pozitívny test na Covid-19 a zápas musel byť odložený. Dnes ale rivalom nič nebráni a v oktagone sa pobijú tvárou v tvár o titulovú šancu. Okrem toho uvidíme v priamom prenose aj ďalšie zaujímavé zápasy.

UFC Fight Night: MAIN CARD
Curtis Blaydes vs. Derrick Lewis (ťažká váha)
Ketlen Vieira vs. Yana Kunitskaya (bantam ženy)
Charles Rosa vs. Darrick Minner (pérová váha)
Aleksei Oleinik vs. Chris Daukaus (ťažká váha)
Pat Sabatini vs. Rafael Alves (pérová váha)
Andrei Arlovski vs. Tom Aspinall (ťažká váha)