UFC Fight Night: Holloway vs Rodriguez

Pomaly, ale isto sa blíži záver roka a pred nami sú posledné turnaje UFC. Už dnes v noci sa o hlavný zápas večera postará muž, ktorý rok 2021 fantastickým spôsobom otvoril.

Reč nemôže byť o nikom inom, ako o Maxovi Hollowayovi. Američan pri svojom poslednom vystúpení doslova šokoval celú verejnosť. 16. januára ovládol celkom jasne na body súboj s Calvinom Kattarom. V zápase trafil neuveriteľných 445 signifikantných úderov, čím prekonal vlastný rekord. Zápas doteraz patrí medzi hlavných ašpirantov na súboj roka.

Tento raz ho čaká ďalšia prekážka v podobe Yaira Rodrigueza. Ten má za sebou dlhú vynútenú pauzu spôsobenú koronavírusom. Naposledy sa v klietke predstavil v roku 2019, keď v odvete na body zdolal Jeremyho Stephensa. Za zápas si pripísal už svoj siedmy bonus za výkon večera. Aktuálna trojka rebríčka má na konte 13 výhier a dve prehry.  

V súboji s Hollowayom by mal však podľa všetkého ťahať za kratší koniec. Američan bude najväčšou výzvou v jeho kariére, doteraz s tak kvalitným borcom nezápasil. Penna aj Stephens mali v čase vzájomných zápasov už dávno to najlepšie za sebou.  

Max Holloway si pôjde za víťazstvom, ktorým by si vypýtal tretí zápas s Alexandrom Volkanovskim. V oboch predchádzajúcich súbojoch uspel aktuálny šampión pérovej váhy.  

V každom prípade by sme mali vidieť atraktívny súboj dvoch strikerov, ktorí toho v klietke znesú naozaj mnoho. Očakáva sa päťkolová bitka s víťazstvom jedného, alebo druhého zápasníka na body. 

Galavečer odštartujeme na PREMIER Sport 1 už o 22:00. Turnajom vás bude sprevádzať komentátorská dvojica v zložení Robert Kmeťo a Tomáš Kohout.

Hlavná karta UFC Fight Night 
Max Holloway – Yair Rodriguez 
Ben Rothwell – Marcos Rogerio de Lima 
Felicia Spencerová – Leah Letsonová 
Song Yadong – Julio Arce 
Kevin Holland – Kyle Daukaus