UFC Fight Night: Vieira vs Tate

Už dnes v noci je na programe ďalšia akcia najväčšej organizácie MMA na svete s názvom UFC. O hlavný zápas večera sa tento raz postarajú ženy.

Bude to súboj dvoch elitných bojovníčok, ktoré nastupujú v bantamovej váhe. Ketlen Vieira vyzve v oktagone legendárnu Mieshu Tate.  

Bývalá šampiónka organizácií Strikeforce a UFC Miesha Tate sa tento rok v júli vrátila do klietky po piatich rokoch. Pri svojom návrate zaknihovala dôležité víťazstvo s Marion Reneau. Zápas ukončila technickým KO a získala aj bonus za výkon večera.  

Vo svojej bohatej kariére čelila aj tým najväčším osobnostiam zo sveta ženského MMA. Bojovala s Rondou Rousey, Holly Holm i Amandou Nunes. Jej bilancia je 19 víťazstiev a sedem prehier. 

Brazílčanka Ketlen Vieira bude pre ňu pravdepodobne ťažšie sústo, ako 44-ročná Reneau. Fenomeno vletela do najprestížnejšej organizácie na svete ako veľký vietor. Na úvod si pripísala štyri víťazstvá v rade. 

V posledných dvoch rokoch však zaknihovala až dve prehry. Prvú studenú sprchu v profesionálnej kariére jej pripravila Irene Aldana, ktorá ju ukončila v prvom kole. Druhá prehra prišla vo februári tohto roka. Yane Kunitskaye nakoniec podľahla na body. 

Nebude to len o nich dvoch. V hlavnom predzápase sa predstaví aktívny Michael Chiesa, ktorému sa tentokrát do cesty postaví neporazený Sean Brady. Zaujímavé merania síl ponúkajú aj súboje Adriana Yaneza s Daveyom Grantom, či bitka Terranca McKinneyho s Faresom Ziamom

Hlavná karta UFC Fight Night od 00:00 na PREMIER Sport 1 (komentujú R. Kmeťo, T. Kohout)
Ketlen Vieira (vs. Miesha Tate
Michael Chiesa vs. Sean Brady 
Rani Yahya vs. Kyung Ho Kang
Joanne Wood vs. Taila Santos 
Adrian Yanez vs. Davey Grant