UFC 274: Oliveira vs Gaethje 

Noc zo soboty na nedeľu bude opäť patriť bojovým športom. Na programe najprestížnejšej organizácie v zmiešaných bojových umeniach UFC je ďalší nabitý číslovaný turnaj. 

Nad ránom uvidíme hneď dva titulové súboje. Opasok v ľahkej váhe mužov bude obhajovať Charles Oliveira, vziať mu ho plánuje obávaný striker Justin Gaethje. Titul bude obhajovať aj populárna Rose Namajunas, ktorej sa tentoraz do cesty postaví Carla Esparza

V hlavnom zápase uvidíme atraktívny súboj dvoch odlišných bojových štýlov. Rekordmana v počte víťazných submisií vyzve obávaný Justin Gaethje, ktorý obľubuje prestrelky v postoji. Opasok však môže získať iba Američan, pretože šampión na trikrát nesplnil váhový limit a titul mu bol odobraný. 

To sa u Oliveiru nestalo prvýkrát. Začínal v pérovej váhe, z ktorej musel odísť práve kvôli častým problémom s váhou. Teraz sa mu to stalo aj v ľahkej. Mrzí ho to určite o to viac, pretože bol šampiónom jednej z najnabitejších divízií. 

Naposledy však pri svojej obhajobe proti Dustinovi Poirierovi uspel a pripísal si už svoje desiate víťazstvo v rade. Poiriera uškrtil svojou obľúbenou technikou Rear-Naked Choke. Bola to už jeho 20 submisia v profesionálnej kariére.  

“Do Bronx” však nie je iba špecialistou na BJJ a boj na zemi. V poslednom čase urobil neuveriteľný progres v postoji. Ťaží najmä z vynikajúceho thajského boxu. Okrem toho disponuje neuveriteľnou fyzičkou, vďaka čomu dokáže ovládnuť aj na prvý pohľad prehraný súboj. Veľké problémy mal nielen s Poirierom, ale aj s Michaelom Chandlerom. Tlak však ustál a napokon oslávil dôležité víťazstvá. 

Jeho najbližší rival sa naopak spolieha predovšetkým boj v postoji. Na súperov vyvíja neustály tlak, často využíva nepríjemné low a calf kicky. Z 23 víťazstiev vyhral až 19 KO/TKO! Dvojnásobný dočasný šampión ľahkej divízie doteraz v dvoch titulových bitkách neobstál, do tretice sa to pokúsi zmeniť.  

Na súboj je poriadne nažhavený: „Nemôžem sa dočkať, až sa do neho pustím. Chcem ho zlomiť. Schytáva mnoho úderov. Nech sa radšej modlí a dúfa, že sa mu podarí dostať zápas na zem, kde ma uškrtí. Pretože ak sa to nestane, viete čo bude nasledovať,“ zakončil druhý muž rebríčka ľahkej divízie UFC. 

V oktagone toho uvidíme samozrejme oveľa viac. Nesmierne atraktívny súboj môžeme očakávať od duelu medzi Michaelom Chandlerom a Tonym Fergusonom. Obaja špičkoví zabijaci ľahkej divízie majú na konte viacero prehier a potrebujú víťazstvo ako soľ.  

Ľahká váha bude na hlavnej karte dominovať, hlavnú kartu otvorí nestarnúci veterán a legenda tohto športu Donald Cerrone. Po piatich prehrách v rade sa pokúsi zdolať Joa Lauzona

Galavečer UFC 274 vo začína na PREMIER SPORT 1 v tradičnom čase o 4:00. Priamy prenos pre Vás budú komentovať Róbert Kmeťo a Tomáš Kohout

UFC 274: MAIN CARD (komentujú R. Kmeťo, T. Kohout)
Charles Oliveira – Justin Gaethje 
Rose Namajunas – Carla Esparza 
Michael Chandler – Tony Ferguson 
Mauricio Rua – Ovince Saint Preux 
Donald Cerrone – Joe Lauzon