Union môže odskočiť od Bayernu a Dortmundu

Kým Stuttgart naháňa body, aby sa čo najskôr odlepil od pásma zostupu, berlínsky Union môže upevniť svoje nečakané postavenie na čele tabuľky Bundesligy.

VfB je posledným tímom, ktorý v tejto sezóne nemeckej ligy ešte ani raz nevyhral. Svojich doterajších päť bodov získal za päť remíz v ôsmich zápasoch. Aj preto mu patrí až predposledné miesto len bod od posledného Bochumu.

Veľké šance na posun na vyššie priečky nemá ani v 9. kole. V Mercedes-Benz-Arene totiž privíta nečakaného lídra súťaže Union Berlín. Ten síce v minulom kole zaznamenal vo Frankfurte svoju vôbec prvú ligovú prehru v tomto ročníku, aj po nej ale zostáva jeho bilancia vysoko pozitívna – 5 výhier, dve remízy a skóre 15:6.

Varovným prstom pre Berlínčanov sú výsledky, ktoré dosiahol so Stuttgartom v minulej sezóne. Na jeho trávniku a následne aj v domácej odvete remizoval 1:1, pritom pri oboch inkasoval až v úplnom závere – v 93. a 90. minúte.

Domácich by výhra posunula mimo pásma ohrozenia, hosťom by zabezpečila odskočenie od Bayernu a Dortmundu na štyri body. V závislosti od výsledku aj od aktuálne len o skóre druhého Freiburgu, ktorý sa dve hodiny pred týmto duelom predstaví v Berlíne proti Herthe. Alebo sa budú body opäť deliť?

To zistíme od 19:25 na PREMIER SPORT 1, komentátorom súboja bude Stano Suvák.