V nedeľu navštívime Anglicko a Taliansko

Posledný deň tohto týždňa bude patriť vo vysielaní PREMIER SPORT 1 trom futbalovým súťažiam. Pozrieme sa na ostrovy na zápasy Championship a ženskej Super League a do talianskej Serie A.

Najskôr navštívime Swansea, kde v ostatných týždňoch s chuťou hrajúce labute privítajú trápiaci sa Cardiff. Kým domáci z predchádzajúcich šiestich duelov vyhrali päť, prehrali iba na trávniku Burnley, a patrí deviata priečka len bod od play-off pozícií, hostia sú až dvadsiati. Cardiff po troch zápasoch bez prehry posledné dva prehra a nestrelil v nich ani gól a od pásma zostupu ho delia len dva bodu.

V minulej sezóne Swansea vyhrala oba vzájomné zápasy, doma 3:0, vonku dokonca 4:0. Nadviazať na tieto výsledky sa pokúsi dnes od 12:55, komentátorom tohto zápasu bude Filip Mentel.

Priaznivci Championship si prídu na svoje aj o 17:00, s Karolom Jakubovičom budeme zo záznamu sledovať včerajší duel Rotherhamu s Hullom City.

O 14:55 sa spolu s Robom Kmeťom presunieme do Serie A. V nej je na programe súboj tímov, ktoré sa držia tesne nad pásmom ohrozenia – Bologne a Lecce. Oba kluby v tejto sezóne zvíťazili jediný raz, domácim sa to podarilo pred štyrmi zápasmi v súboji s Fiorentinou (2:1), hostia uspeli pred tromi kolami, keď triumfovali na trávniku Salernitany 2:1.

Kluby proti sebe naposledy stáli v ročníku 2019/20, oba zápasy vyhrala Bologna zhodne 3:2.

Bodku za piatym kolom ženskej Super League dá súboj Brightonu s Chelsea. Domáce doteraz odohrali len tri zápasy, v ktorých nazbierali tri body za výhru s Readingom. Obhajkyne prvenstva po šokujúcej prehre s nováčikom v Liverpoole v nasledujúcich zápasoch nezaváhali ani raz, keď uspeli trikrát v lige a naposledy aj v ženskej Lige majstrov na trávniku PSG.

Favorit je jasný, hráčky The Blues ale nemôžu zabúdať na januárový zápas na Broadfield Stadium, v ktorom len remizovali 0:0. Komentátorom duelu bude od 19:40 Stano Suvák.