V piatok do Istanbulu, Barcelony aj Hullu

V Eurolige sa na PREMIER SPORT pozrieme na dva súboje tímov z opačných koncov tabuľky, v Championship sa kanáriky pokúsia zaskočiť tigre.

Basketbalová Euroliga v piatok na PS2 ponúkne súboje tímov, ktoré sú v úplne odlišnej situácii. Tým prvým bude od 18:25 duel Anadolu Efes Istanbul, ktorý je v tabuľke tretí od konca, s tretím Virtusom Bologna. Domáci majú po 20 kolách na konte len sedem výhier, hostia ich doteraz zaznamenali presne dvojnásobok.

Podobne sú na tom aj ďalší dvaja dnešní súperi. O 20:25 rovnako na PS2 privíta aktuálne druhá Barcelona pätnásty Žalgiris Kaunas. Aj pri týchto tímoch platí, že domáci nazbierali 14 a hostia 7 víťazstiev. Domácim sa po nevydarenom období začalo opäť dariť, spolu s výhrou nad lídrom súťaže Realom Madrid ťahajú šnúru troch triumfov v rade. A proti Žalgirisu, ktorý naposledy uspel vo Valencii, si budú chcieť pripísať ďalší.

O 20:55 si už prídu na svoje fanúšikovia futbalu, anglická Championship sľubuje v priamom prenose PS1 zaujímavý súboj medzi siedmym Hullom City a trinástym Norwichom. Tímy síce delí šesť priečok, no len štyri body. Ani jednému z nich sa ale momentálne príliš nedarí. Hull po ligovej prehre v Sheffielde s Wednesday doma len remizoval v FA Cupe s Birminghamom, kanáriky čakajú na výhru už štyri duely, v ktorých prehrali zhodne 0:1 na trávnikoch WBA aj Millwallu a následne pred svojimi fanúšikmi remizovali dvakrát 1:1 so Southamptonom a Bristolom. V augustovom meraní síl uspel Norwich 2:1, keď otočil skóre gólmi z tretej minúty nadstaveného času prvého polčasu a šiestej druhého polčasu. Podarí sa tigrom mu túto prehru oplatiť? To sa dozvieme spolu s Karolom Jakubovičom.