V Serie A sa pôjde na maximum, v Eurolige Barca blízko postupu

V stredu večer nás na PREMIER SPORT čakajú dve veľké bitky v Serie A a v basketbalovej Eurolige môžeme spoznať prvého účastníka Final Four.

Druhé Lazio delí od siedmej Atalanty šesť kôl pred koncom tohto ročníka Serie A len šesť bodov. Súboj o miestenku do pohárovej Európy tak bude dramatický do poslednej chvíle. Veď sú v ňom zapojené také kluby, ako Lazio (61 bodov), Juventus (60), Inter (57), AC Miláno (57), AS Rím (57) a Atalanta (55).

Práve klub z Bergama otvorí dnešný program priamych prenosov na PREMIER SPORT. Na PS1 od 17:55 privíta Speziu. Lenže nielen domáci, ale aj hostia potrebujú body ako soľ. Od zostupu ich totiž delia pri rovnosti bodov len lepšie vzájomné zápasy s Hellasom Verona.

Atalanta od domácej prehry s Bolognou ukradla bod z trávnika Fiorentiny a uspela proti AS Rím a aj v Turíne s miestnym AC. Spezia naopak od šokujúcej porážky Interu nezvíťazila už šesť zápasov v rade, z ktorých vydolovala len tri body za remízy. Ak by sa jej podarilo túto sériu prelomiť práve v Bergame, bolo by to veľkým prekvapením. Z tohto štadióna si z predchádzajúcich troch zápasov neodviezla ani bod, domáci im v nich ale na cestu nabalili 13 gólov.

O 20:55 sa proti sebe postavia aj ďalšie dva tímy, ktoré pôjdu vo vzájomnom súboji na maximum. Domáci Hellas Verona naháňa body kvôli záchrane, milánsky Inter ich zas potrebuje pre minimálne udržanie sa na priečkach zaručujúcich účasť v Lige majstrov.

Oba kluby po nevydarenom období dosahujú v ostatnom čase dobré výsledky. Hellas neprehral v lige už štyri stretnutia v rade, v ktorých dvakrát vyhral a dvakrát remizoval a výrazne tak oživil svoje šance na záchranu. Modročierni po viacerých zaváhaniach potvrdili remízou s Benfikou postup medzi najlepšiu štvorku Ligy majstrov, v Coppa Italia vystavili stopku Juventusu a do boja o najvyššie priečky v lige sa vrátili výhrami na ihrisku Empoli a doma s Laziom.

Nielen tabuľkové postavenie a aktuálna forma, ale aj bilancia z predchádzajúcich vzájomných zápasov vkladá lepšie karty do rúk práve Interu. Hellas totiž milánsky klub v tomto storočí nedokázal poraziť ani raz, ostatných päť zápasov s ním prehral a strelil v nich len dva góly. Oba prenosy zo Serie A bude pre vás komentovať Stano Suvák.

Snom Žalgirisu o účasti na domácom Final Four basketbalovej Euroligy môže dať rýchly koniec Barcelona.

Na palubovku v Kaunase nastúpi od 18:55 v priamom prenose PS2 po dvoch domácich výhrach 91:69 a 89:81 a ak sa jej podarí zvíťaziť aj do tretice, stane sa prvým účastníkom Final Four.

Hostí však rozhodne nečaká nič jednoduché. Minulý rok sa v Litve predstavili dvakrát a do Španielska sa v oboch prípadoch vracali s prehrou – v októbri 72:73, v marci 84:91.