Vráti sa Bologna na víťaznú vlnu?

Piatok bude na PREMIER SPORT taliansky.

O 20:25 zavítame na PREMIER SPORT 2 do Bologne, kde Virtus v rámci basketbalovej Euroligy privíta Real Madrid. Kým domáci v predchádzajúcich zápasoch striedali výhry s prehrami a v tabuľke im patrí siedma priečka, hostia sú lídrami súťaže, no ich náskok sa výrazne zmenšil.

Španielsky veľkoklub totiž na výhru čaká už tri stretnutia v rade, keď v Miláne prehral s Emporiou 76:81 a následne dvakrát zaváhal aj pred vlastnými fanúšikmi, s Panathinaikosom 86:97 a s Fenerbahce 79:89. Tímy sa od roku 2000 stretli sedemkrát, až štyri razy sa z triumfu tešil klub z Bologne. V oboch minuloročných zápasoch sa však tešil Real. Kto bude mať dôvod na radosť tentokrát?

Skvelá šesťzápasová víťazná séria, ktorá Bolognu vystrelila do top päťky Serie A, sa skončila v minulom kole. Zverenci Thiaga Mottu doma nestačili po výsledku 0:1 na milánsky Inter. Súboj na trávniku Empoli sa tak javí ako výborná príležitosť opäť naskočiť na bodovú vlnu.

Domáci však bojujú o udržanie v súťaži, aktuálne ich od pásma zostupu delí jediný bod, a proti Bologni sa im zvykne dariť. V tejto sezóne s ňou síce prehrali 0:3, no z predchádzajúcich 10 vzájomných stretnutí je to len jedna z dvoch prehier. Empoli v týchto zápasoch získalo tri body až päťkrát. Oberie Bolognu o body znova? Dozvieme sa spolu s Robom Kmeťom od 20:40 na PREMIER SPORT 1.