Serie A, Bundesliga a Championship na sobotu

Futbaloví fanúšikovia nájdu v ponuke PREMIER SPORT na sobotu štyri priame prenosy z troch súťaží.

Program odštartujeme na Deepdale, kde aktuálne v tabuľke Championship tretí Preston North End privíta pätnásty Millwall. Z pohľadu tabuľkového postavenia sa javia domáci ako jasný favorit, ich momentálna forma je však naozaj biedna. Pred reprezentačnou prestávkou prehrali tri zápasy v rade s celkovým skóre 2:11, čo vkladá hosťom, ktorí v predchádzajúcich dvoch dueloch získali štyri body, do rúk nádejné karty. Štartujeme o 13:25 na PS1, komentuje Filip Mentel.

Pre priaznivcov Bundesligy máme od 15:25 na PS1 pripravený súboj Hoffenheimu s Frankfurtom. Domácim sa darí, z ostatných šiestich vystúpení vyhrali až päť a nestačili len na Dortmund. Hostia naopak po drobrom vstupe do sezóny prišli o sovju dobrú fazónu. V predchádzajúcich štyroch stretnutiach v lige a Konferenčnej lige UEFA zvíťazili len raz a dvakrát prehrali a ako porazení odchádzali minulý víkend dokonca aj z prípravného zápasu s Chemie Lipsko. Hoffenheim, ktorý má na piatom mieste pred ôsmym Eintrachtom päťbodový náskok, tak má veľkú šancu ho zvýšiť. Od mikrofónu sa vám opäť prihovorí Filip Mentel.

V talianskej Serie A sa pozrieme na zápasy obhajcu titulu a momentálne druhého tímu tabuľky. O 14:55 sa na PS2 predstaví SSC Neapol na trávniku Hellasu Verona. Hostia nie sú ani zďaleka takí suverénni, ako v minulom ročníku a so stratou siedmich bodov im v tabuľke po ôsmich kolách patrí piata priečka. Domáci po vydarenom vstupe do sezóny, keď uspeli v pohári a dvakrát vyhrali v lige, stratili dych a v nasledujúcich šiestich súbojoch nazbierali len dva bodíky. Hellas zvykne oberať SSC o body najmä pod Vezuvom, kde aktuálne ťahá sériu troch remíz v rade, doma však v dvoch minuloročných dueloch nezískal ani bod a pri troch strelených góloch inkasoval až sedemkrát. Favoritom tak budú Lobotkovci.

Milánsky Inter mal po úvodných piatich kolách na konte plný počet 15 bodov, v ostatných troch však nazbieral len štyri a prišiel o post lídra. Zaujímavosťou je, že tieto straty zaznamenal len pred vlastnými fanúšikmi. Vonku sa mu v lige ale naďalej darí, momentálne je jeho séria víťazstiev na ihriskách súperov štvorzápasová. Odštartoval ju ešte v závere minulého ročníka práve na trávniku FC Turín a v súboji so zverencami Ivana Juriča, ktorí čakajú na výhru už štyri zápasy, ju bude chcieť natiahnuť na päť. Priamy prenos môžete sledovať od 17:55 na PS1, komentuje Martin Petro.