Výlet po Európe. Štyri krajiny za osem hodín

V nedeľu si na PREMIER SPORT 1 doprajeme Tour de Europe. Navštívime totiž futbalové súťaže v štyroch rôznych európskych krajinách.

Od 12:55 sa s Filipom Mentelom zamierime do Škótska, kde sa jazdci z Glasgowa pokúsia aspoň čiastočne si udobriť svojich priaznivcov po sedemgólovom prídele od Liverpoolu v Lige majstrov. V nedeľu na to budú mať prijateľného súpera, predstavia sa totiž na trávniku Motherwellu, ktorý je so ziskom 13 bodov v 10 zápasoch v tabuľke Premiership ôsmy.

O 15:25 navštívime opäť s Filipom Mentelom tentokrát Nemecko. Bundesliga ponúkne súboj tabuľkových susedov, zhodne trinásťbodových Kolína a Augsburgu. Kým domáci nezažívajú práve vydarené obdobie, v posledných troch zápasoch dvakrát prehrali v Európskej konferenčnej lige a raz v domácej súťaži, hostia sa vezú na dobrej vlne, keď zo štyroch predchádzajúcich ligových duelov získali až 10 z 12 možných bodov. Navyše, pri oboch ostatných návštevách Kolína zvíťazili.

O 17:55 sa už s Karolom Jakubovičom presunieme do Talianska do Serie A. Po celej Európe obdivovaný Neapol privíta na svojom štadióne Bolognu. Kým domáci vo všetkých súťažiach v tejto sezóne ešte ani raz neprehrali a v 13 zápasoch stratili body len za dve remízy, hostia sú so siedmimi bodmi len dva body od pásma zostupu a na výhru čakajú už tri zápasy. Odvahu im nepridávajú ani minulosezónne výsledky, v ktorých SSC nedokázali streliť ani gól a inkasovali až päťkrát.

Náš výlet po Európe uzavrieme v Španielsku, kde sa od 20:55 pozrieme na súboj LaLigy medzi Betisom s Almeriou. Domáci môžu byť zatiaľ s touto sezónou spokojní, so 16 bodmi sú v tabuľke piati a majú navyše zápas k dobru. Hostí naopak delí jediný bod o pásma zostupu a len v minulom kole sa im podarilo prerušiť výhrou nad Rayom Vallecano štvorzápasovú sériu prehier. Tímy sa proti sebe v súťažnom zápase postavia po prvý raz po takmer ôsmich rokoch, ich meranie síl môžete sledovať v spoločnosti Karola Jakuboviča.