Sobota bude na PS patriť Bundeslige, Premiership a Championship

Prvú februárovú sobotu tohto roku oživí na PREMIER SPORT 1 päť futbalových prenosov z troch rôznych súťaží.

Odštartujeme ju o 11:30 návratom k piatkovému zápasu anglickej Championship medzi Bristolom City a Leedsom United. Komentuje Karol Jakubovič.

Následne sa o 13:25 presunieme do Škótska, kde je na programe súboj tímov z opačných polovíc tabuľky Premiership. Aktuálne až ôsmy Aberdeen v ňom vyzve lídra súťaže Celtic. Kým domáci čakajú na výhru už tri zápasy, hostia ťahajú vo všetkých súťažiach sériu poltucta víťazstiev v rade. Favorit tak je jasný, čo potvrdzuje aj bilancia zo vzájomných stretnutí, v ktorých zelenobieli naposledy ťahali za kratší koniec pred šiestimi rokmi. Komentuje Filip Mentel.

Súboje, v ktorých pôjde o veľa, sľubuje v sobotu aj nemecká Bundesliga. Najskôr sa od 15:25 s Filipom Mentelom pozrieme na duel tímov bojujúcich o miestenky do pohárovej Európy, siedmy Freiburg privíta na svojom trávniku tretí Stuttgart.

O 18:25 sa so Stanleym Suvákom presunieme do Kolína. Trápiaci sa capkovia sa stále viac potápajú do zostupového pásma, z ostatných šiestich duelov získali len chudobné tri body za remízy. Naopak Eintracht Frankfurt sa dobrými výsledkami, z predchádzajúcich štyroch vystúpení pozbieral desať bodov, vrátil do boja o top päťku. Varovným prestom pre orlov však musia byť výsledky predchádzajúcich piatich vzájomných stretnutí s týmto súperom, v ktorých získali len tri body a ani raz nevyhrali.

Futbalovú sobotu na PS1 zakončíme o 20:30 v anglickej Championship, kde sa s Karolom Jakubovičom pozrieme na popoludňajšie stretnutie Prestonu North End s Ipswichom.