Výlet po európskych futbalových štadiónoch

V nedeľu na PREMIER SPORT navštívime päť futbalových štadiónov v štyroch rôznych krajinách.

Celtic má na v Premiership na dosah 90-bodovú hranicu v základnej časti. Dve kolá pred koncom ho od nej delia len dva body. Pokoriť ju môže už v Kilmarnocku. Domáci sú v tabuľke predposlední a v predchádzajúcich piatich vzájomných meraniach síl nedokázali streliť ani gól a až 15-krát. V úlohe jasného outsidera tak nastúpia aj dnes v priamom prenose PS1 od 12:55, komentátorom duelu bude Filip Mentel.

FC Turín sa po 29 kolách Serie A pohybuje v pokojnom strede tabuľky. Na konte má 38 bodov, desať ho delí od pohárovej Európy a až 15 od zostupu. V závere ročníka tak môže hrať bez tlaku. To ale zatiaľ neplatí pre Salernitanu, ktorá je pätnásta a od ohrozenia má šesťbodový odstup. Domáci aktuálne čakajú na výhru tri zápasy, hostia ešte o dva viac, keď ťahajú šnúru piatich remíz v rade. Priamy prenos môžete sledovať od 14:55 na PS1, komentovať ho bude Filip Mentel.

O 15:10 na PS2 nás čaká bitka o postup do finále ženského FA Cupu. V nej na seba narazia Aston Villa a Chelsea. Domáce vo štvrťfinále nečakane vyradili Manchester City, hostky bez problémov uspeli na trávniku Readingu. Vo vzájomných zápasoch jasne dominujú The Blues, ktoré vyhrali desať predchádzajúcich súbojov.

O 17:55 sa na PS1 vrátime do Talianska. Sassuolo delí už len pár bodíkov od definitívneho zabezpečenia svojej účasti aj v ďalšom ročníku Serie A, Juventus pokračuje v naháňačke za miestenkou do pohárovej Európy. Od tej Turínčanov delia momentálne štyri body a v závere sezóny si nemôžu dovoliť zbytočné zaváhania. K ním by patrila aj prípadná strata v tomto stretnutí, keďže so Sassuolom vyhrali tri predchádzajúce zápasy. Komentovať bude Karol Jakubovič.

Od 20:55 budeme na PS1 svedkami dôležitého záchranárskeho súboja v LaLige. Karol Jakubovič bude spolu s vami sledovať duel Valencie, ktorá je aktuálne na zostupovom 18. mieste, so Sevillou, ktorá je len o päť miest vyššie a na konte má o päť bodov viac. V predchádzajúcich dvoch vzájomných zápasoch si tímy body po výsledku 1:1 delili, tentokrát by s ním asi nebola spokojná ani jedna strana.

O nefutbalovú bodku za dnešným programom sa postará od 23:00 na PS1 záznam sobotňajšieho Cage Warriors 152. Komentuje Robo Kmeťo.