Využije Middlesbrough krízu favorita?

Anglická Championship v sobotu pokračuje zápasmi 23. kola. Na PREMIER Sport odvysielame atraktívny súboj z Riverside Stadium v Middlesbrough. 

Domáci výber privíta druhý najlepší celok aktuálneho ročníka. AFC Bournemouth ale v posledných týždňoch so svojim postavením v tabuľke hazarduje. Bývalý účastník Premier League vyhral iba jeden zápas z posledných siedmich. Naposledy sa The Cherries radovali z triumfu začiatkom novembra. 

Po vynikajúcom výkone v domácom súboji so Swansea sa mužstvo Scotta Parkera nečakane zaseklo. Trikrát remizovalo a v dvoch prípadoch nezískalo ani bod. Naposledy Bournemouth podľahol v domácom prostredí Blackburnu Rovers 0:2. 

Zlé obdobie hostí sa tento raz pokúsi využiť Middlesbrough FC. Slávny klub zo severu Anglicka zatiaľ prežíva pomerne vydarenú sezónu. Pred 23. kolom sa nachádza v prvej desiatke Championship.  

Na miesta zaručujúce postup do play-off momentálne stráca iba päť bodov. V domácom prostredí pôjde za víťazstvom. V súbojoch s Bournemouthom ale v posledných rokoch pravidelne ťahá za kratší koniec. Naposledy sa Boro podarilo vo vzájomnom stretnutí zvíťaziť v roku 2016.  

Program 23. kola Championship 
13:25 PS1 Middlesbrough – Bournemouth (komentuje F. Mentel) 

Záznam: 
20:30 PS1 Nottingham – Hull City (K. Jakubovič)