Využije Sunderland domáce prostredie?

V piatok večer je na programe prvý zápas druhej semifinálovej dvojice League One o postup do Championship. O miestenku do Wembley sa pobijú futbalisti Sunderlandu so Sheffieldom Wednesday

Black Cats zakončili sezónu na 5. mieste League One, v sezóne nazbierali 84 bodov. O jeden viac mal štvrtý Sheffield. Futbalisti Sunderlandu sa pokúšajú o návrat do Championship od vypadnutia v roku 2018. Dvakrát stroskotali až vo vyraďovacej fáze, na tretí pokus sa v play-off pokúsia konečne uspieť. 

Proti budú hráči Sheffieldu Wednesday, ktorí sa v závere sezóny prepracovali do obdivuhodnej formy. Od polovice februára neprehrali jediný zápas a ich séria bez prehry momentálne predstavuje trinásť zápasov.

Black Cats pred dvomi týždňami prehrali dôležitý zápas s Wycombe. MIestenka do play-off im napriek tomu neušla a na boje v ňom sa naladili dôležitými víťazstvami s Fleetwoodpm a Portsmouthom.  

Oba vzájomné zápasy aktuálneho ročníka skončili jednoznačnými výsledkami a rozhodujúcim faktorom bolo domáce prostredie. Sheffield vyhral novembrový duel na Hillsborough rozdielom triedy, odveta o mesiac neskôr vyznela v prospech Sunderlandu. O víťazstvo 5:0 sa výraznou mierou pričinil Ross Stewart, ktorý zaznamenal hetrik. Odveta dnešného úvodného semifinálového zápasu je na programe v pondelok. 

League One – play-off – semifinále
Sunderland – Sheffield Wednesday
(komentuje F. Mentel)