Zvýšia líšky svoj náskok na čele, alebo svätci svoje nádeje na postup?

Jednoznačný šláger 44. kola Championship sa bude hrať na King Power Stadium. Líder súťaže Leicester v ňom výzve štvrtý Southampton.

Domáci môžu urobiť zásadný krok k návratu do Premier League, v prípade výhry odskočia druhému Leedsu dve kolá pred koncom na štyri body. V hre je stále aj Ipswich, ktorý, ak v tomto kole uspeje, bude strácať tri body.

V hre je však naďalej aj Southampton, ktorý si však situáciu skomplikoval prehrou v Cardiffe v minulom kole. Po nej je jeho manko na aktuálne druhý Leeds šesť a na dnešného súpera sedem bodov. Ak by však svätci uspeli, ich nádeje na priamy postup by opäť o čosi vzrástli. Naopak, ak neuspejú, budú sa o postup musieť pobiť v play-off.

Tabuľkové postavenie aj výsledok prvého tohtosezónneho súboja, v ktorom Leicester uspel na St. Mary’s jasne 4:1, vyznievajú v prospech domácich. Rovnako tak aj úspešnosť Leedsu na jeho štadióne, kde je s bilanciou 16 výhier, 5 remíz a jediná prehra najlepším v súťaži.

Či však tieto predpoklady naplní aj na trávniku, to sa dozvieme od 20:55 v priamom prenose PREMIER SPORT 1, ktorým nás bude sprevádzať Karol Jakubovič.

V rovnakom čase štartuje na PREMIER SPORT 2 priamy prenos aj z play-off basketbalovej Euroligy. Obhajca titulu a víťaz základnej časti Real Madrid, v ňom vyzve Baskoniu Vitoria-Gasteiz.