Atraktívna bitka o Londýn, do hlavného mesta zavíta aj Liverpool

Nedeľný program anglickej Premier League bude pokračovať zápasmi 23. kola. Centrom diania bude Londýn, kde sa odohrajú až tri atraktívne zápasy.

Ten najatraktívnejší uvidíme na Stamford Bridge, kde tretia Chelsea vyzve piaty Tottenham. The Blues majú pred vzájomným zápasom k dobru osem bodov, odohrali však až o štyri stretnutia viac.

Chelsea bude v domácom prostredí bojovať o udržanie titulových nádejí. Tie dostali v posledných týždňoch hneď niekoľko kritických rán. Zverenci Thomasa Tuchela nevyhrali ani jeden ligový duel z posledných štyroch, na vedúci ManCity strácajú už priepastných 13 bodov.

The Blues si už dokázali s Tottenhamom v novom roku poradiť hneď dvakrát. V domácom semifinálovom súboji anglického ligového pohára zvíťazili 2:0, v odvete spečatili postup po výsledku 1:0.

Úspešnejší boli aj v prvom vzájomnom stretnutí sezóny. Na severe Londýna ovládli duel futbalisti Chelsea rozdielom triedy. Modrým sa všeobecne v súbojoch so severolondýnskymi mužstvami veľmi darí. V lige nepodľahli žiadnemu celku zo severu od novembra 2018.

Mužstvo Antonia Conteho ale pôjde do dnešného zápasu nabudené pozitívnym výsledkom z Leicesteru. Na King Power Stadium prehrávali Spurs ešte v piatej minúte nadstaveného času 1:2, nakoniec ale získali všetky tri body. Hrdinom sa v posledných minútach dramatického zápasu stal Steven Bergwijn, ktorý vsietil dva góly za dve minúty.

Tottenham pod vedením charizmatického Taliana neprehral ani jeden ligový duel. Z deviatich zápasov vyhrali kohúti šesť, tri stretnutia skončili remízou. V prípade víťazstva sa môže Tottenham prepracovať do prvej štvorky. Stále ešte môže pomýšlať aj na pohárový úspech v FA Cupe.

Na nedeľný šláger sa môžete naladiť dvomi ďalšími zaujímavými stretnutiami. Na jednotke vysielame stretnutie Crystal Palace – Liverpool. The Reds plánujú znížiť stratu na lídra a využiť zaváhania svojich rivalov v boji o top 4. V Selhurst Parku to ale zase také jednoduché nebude.

Orly prehrali v domácom prostredí iba dva zápasy z jedenástich. Doma sú šiestym najúspešnejším celkom súťaže. Pod vedením Patricka Vieiru navyše urobili veľký pokrok a sú nepríjemným súperom pre každého.

Alternatívou bude súboj Arsenalu s Burnley na dvojke. Kanonieri sa na Emirates Stadium pokúsia potvrdiť úlohu favorita a podobne ako The Reds, využiť zaváhania rivalov.

Burnley je na úplnom chvoste súťaže, v porovnaní s Newcastlom a Watfordom však odohralo o tri stretnutia menej. Sedemnásty Norwich má na konte dokonca o päť duelov viac ako Burnley, k dispozícii má iba päťbodový náskok.

Situácia je v každom prípade kritická. Mužstvo Seana Dychea bodovalo naplno naposledy v októbri. Už sa ale môže sústrediť iba na záchranu, keďže pred pár dňami ukončilo svoju púť aj v druhom domácom pohári. V 2. kole nestačilo ani na druholigový Huddersfield Town.