Atraktívny súboj na King Power Stadium, diabli proti nováčikovi

Najvyššia futbalová súťaž v Anglicku nám dnes ponúkne dve zaujímavé dohrávky 17. kola. 

Prvá je na programe v Leicesteri. Domáci Citizens privítajú v atraktívnom súboji londýnsky Tottenham. Obe mužstvá v minulých ročníkoch bojovali až do posledných kôl o účasť v európskych pohároch a s rovnakými ambíciami vstupovali aj do aktuálnej sezóny. Zatiaľ sa im ale hlavný cieľ plniť nedarí.  

Oba celky predvádzajú veľmi kolísavé a nevyrovnané výkony, čo ich stojí množstvo bodov. O niečo lepšie sú na tom kohúti, ktorí predsa len od príchodu Antonia Conteho urobili mierny pokrok, vďaka ktorému sú stále v kontakte s užšou špičkou. Pod vedením talianskeho stratéga ešte neprehrali ani jeden ligový duel.

Všetci rivali z hlavného mesta, ktorí sú v tabuľke nad Tottenhamom navyše v poslednom období stratili viacero bodov, Spurs sa môžu v prípade úspechov v dohrávkach vrátiť späť do prvej päťky. Arsenal odohral v doterajšom priebehu o dve stretnutia viac, West Ham o štyri a Chelsea dokonca o päť.  

The Foxes sú na tom podstatne horšie. Čierny kôň posledných ročníkov vyhral iba sedem zápasov z osemnástich. So ziskom 25 bodov je Leicester City až na desiatom mieste tabuľky.

Brendan Rodgers má v posledných týždňoch obrovské problémy so zložením základnej zostavy, aj preto bolo viacero súbojov Leicesteru odložených. Dnes to pravdepodobne opäť zohrá veľkú úlohu.

Rodgersovi chýbajú mená ako Amartey, Evans, Fofana, Iheanacho, Ndidi, a tiež kanonier Jamie Vardy. Otázne sú aj ďalšie štarty. Tento fakt by mal Tottenham využiť vo svoj prospech a zvíťaziť.

Dohrávku musia v strede týždňa absolvovať aj diabli z Manchestru. Svoje šance na umiestnenie v prvej štvorke sa pokúsia posilniť na štadióne ligového nováčika z Londýna.

V posledných dvoch kolách si zverenci Ralfa Rangnicka situáciu opäť skomplikovali. Najprv prehrali v divadle snov s Wolverhamptonom, vzápätí získali iba jeden bod vo Villa Parku za remízu s Aston Villou.

Na konte majú momentálne iba 32 bodov a na rozdiel od Tottenhamu, nemajú v rukáve taký počet dohrávok. V každom prípade je najvyšší čas zabrať, inak budú diabli v budúcej sezóne opäť sledovať Ligu majstrov iba z pohodlia svojich domovov.

Brentford prehral iba desať stretnutí z 21, vďaka čomu sa drží na sympatickom 14. mieste tabuľky. Nedávno bola situácia okolo najmenšieho londýnskeho klubu pôsobiaceho v Premier League ešte ružovejšia. Včielky však prehrali až päť duelov z posledných šiestich a začínajú si to mierne komplikovať.

Domáci tím zdolal Manchester United naposledy v roku 1938. Dnešný vzájomný zápas však bude prvý ligový od roku 1947.

Program 17. kola Premier League – dohrávka
PS1 Brenftord – Manchester United (K. Jakubovič) 
PS2 Leicester – Tottenham