Bayern roztrhal Salzburg, Lewa s ďalším rekordom (Liga majstrov)

Milionárksa Liga majstrov pokračovala štvrťfinálovými odvetami. Bayern Mníchov privítal v domácej Allianz Aréne rakúsky Red Bull Salzburg.

Prvý vzájomný duel skončil remízou 1:1, v odvete plánoval favorit potvrdiť svoje kvality a desaitykrát za posledných jedenásť rokov spečatiť postup do štvrťfinále. To sa mu nakoniec podarilo s veľkým prehľadom.

Bayern v odvetnom zápase nenechal nič na náhodu a napokon predviedol parádny gólový koncert. Salzburg na vlastnej koži pocítil rozdiel medzi rakúskou a nemeckou Bundesligou, z Mníchova nakoniec odišiel s výpraskom, na ktorý s určitsťou tak rýchlo nezabudne.

Rozhodnuté bolo už v úvodnej pol hodine zápasu. Bavorov poslal na koňa obranca Salzburgu Maximilian Wober, ktorý v priebehu deviatich minút dvakrát takmer identicky nedovolene zastavil v šestnástke Roberta Lewandowského. Poľský kanonier oba zákroky s prehľadom potrestal. V 23. minúte to z pohľadu hostí vyzeralo ešte horšie, muž s číslom 9 na chrbte skompletizoval najrýchlejší hetrik v histórii Ligy majstrov.

Okrem najlepšieho klubového strelca sa ešte dvakrát do čierneho trafil Thomas Muller a po jednom zásahu pridali krídelníci Serge Gnabry a Leroy Sané. Bayern si pripísal rekordné víťazstvo vo vyraďovacej fáze a desiatykrát z posledných jedenástich sezón postúpil medzi najlepšiu osmičku.