Bitka exligistov na St. Mary’s

V minulej sezóne proti sebe stáli v Premier League, v tej aktuálnej sa bijú o návrat do nej v Championship.

Southampton a Leicester patria k hlavným favoritom na postup, no stihli sa už presvedčiť o tom, ako náročná druhá najvyššia futbalová liga v Anglicku je.

Oba kluby odštartovali sezónu výborne. Svätci v úvodných štyroch stretnutiach trikrát vyhrali a raz remizovali. No už pri domácej deľbe bodov s Norwichom ich od prehry zachránila až úspešná jedenástka Armstronga v 97. minúte. Pred reprezentačnou prestávkou dostali ale poriadnu facku od Sunderlandu, ktorý im na svojom štadióne nečakane nadelil päťku.

Líšky boli v úvodných štyroch kolách stopercentné. Vždy síce len o jeden gól, ale do tabuľky si zapísali všetky body. Rovnako ako Southampton si prvú prehru pripísali až v ostatnom kole. Nebol to síce výprask podobný tomu, ktorí utŕžili svätci, no domáca prehra 0:1 s Hullom bola aj tak prekvapením.

Obaja sa tak chcú opäť vrátiť na úspešnú vlnu. Southamptom by rád nadviazal na minulú sezónu, v ktorej dokázal Leicester zdolať v oboch zápasoch. Najskôr na King Power Stadium vďaka obratu zvíťazil 2:1, v domácej odvete mu na triumf stačil zásah Alcaraza.

Kto bude úspešnejší v priamej konfrontácii minulosezónnych účastníkov Premier League sa dozvieme od 20:55 na PREMIER SPORT 1 spolu s Tomášom Kotlárikom.