Boj o záchranu v Championship, play-off Euroligy aj NFL Draft

PREMIER SPORT ponúkne program pre fanúšikov futbalu, basketbalu aj amerického futbalu.

Dve kolá pred koncom základnej časti Championship poznáme už dvojicu priamych postupujúcich aj dvojicu istých účastníkov play-off o Premier League. V hre tak zostávajú ešte posledné dve miestenky do boja o PL, o ktoré sa uchádza až osem tímov.

Vyjasňuje sa však už aj na opačnom konci. Stále nevieme, kto sa stane prvým vypadávajúcim. Najbližšie k tomu má posledný Wigan (40 bodov), ktorý stráca na záchranu štyri body. Spolu s ním sú v zostupovom pásme aj Blackpool (41) a Reading (43). V ohrození sú však naďalej aj ďalšie štyri kluby.

A medzi nimi sú dva, ktoré si sily zmerajú v záverečnom stretnutí 44. kola. Sú nimi tabuľkoví susedia Rotherham United a Cardiff City, ktorí nazbierali za 43 zápasov zhodne 46 bodov. Víťaz ich vzájomného súboja by si mohol už pred poslednými dvomi zápasmi poriadne vydýchnuť.

Domáci nevyhrali už štyri zápasy v rade, z ktorých vyťažili len dva body a naposledu odchádzali ako porazení z Bristolu. Hostia po nečakanom triumfe na trávniku Watfodu bodovali aj doma po nerozhodnom výsledku so Stoke. O výhre Cardiffu v predchádzajúcom vzájomnom meraní síl rozhodol jediný gól Philogeneho a poriadne vyrovnaný duel sa dá očakávať aj tentokrát. Priamy prenos šesťbodového záchranárskeho súboja štartujeme o 20:55 na PREMIER SPORT 1, komentovať bude Karol Jakubovič.

Pre priaznivcov basketbalu máme od 20:00 na PREMIER SPORT 2 pripravený priamy prenos z druhého zápasu play-off Euroligy medzi AS Monaco a Maccabi Tel Aviv. Hostia potvrdili dobrú formu zo záveru základnej časti aj vo Francúzsku a nečakane triumfovali 79:67.

V predchádzajúcich dvoch zápasoch na palubovke svojho súpera pritom doteraz nedokázali zvíťaziť ani raz a len nedávno v marci tu prehrali rozdielom 19 bodov. Ak by sa im podarilo utorňajší výsledok zopakovať, boli by už jednou nohou vo Final Four.

Na svoje si v noci prídu aj fanúšikovia amerického futbalu. Od 2:00 ráno budeme na PREMIER SPORT 2 spoločne sledovať NFL Draft 2023.