Boje o pohárovú Európu, play-off i záchranu

V sobotu ponúkneme na PREMIER SPORT 1 štyri futbalové prenosy.

Od 13:55 zamierime do španielskej LaLigy, kde Osasuna privíta Real Betis. Domácim patrí desiate miesto, s deväťbodovým mankom na miestenku do pohárov a desaťbodovým odstupom od pásma zostupu. Hostia majú nakročené do Európy, v akej súťaži to ale bude ešte stále nie je isté. Aktuálne Sevillčanom patrí piate miesto, no len tri body za štvrtým Realom Sociedad a iba štyri body od siedmeho Bilbaa. V auguste sa v lige vo vzájomnom súboji tešil Betis (1:0), v januári v pohári po jedenástkach Osasuna. Komentuje Dalibor Mucha.

V Championship na seba od 15:55 narazia Wigan a Millwall. Domácim sa vzďaľuje šanca na záchranu, tri kolá pred koncom strácajú na 21. QPR sedem bodov. Prehra v súboji s levmi môže dať ich pádu do tretej ligy definitívu. Hostia totiž potrebujú body. Po troch prehrách v rade síce vyhrali v Stoke, na pozíciách zaručujúcich účasť v play-off o Premier League sú však už len o jediný bod a to majú odohraný o zápas viac ako siedmy West Brom. V decembri sa tímy rozišli zmierlivo po výsledku 1:1, teraz by takýto výsledok nevyhovoval ani jednému z nich. Komentátorom tohto duelu bude Karol Jakubovič.

O 18:25 sa vrátime do Španielska. Štvrtý Real Sociedad, na ktorý sa tlačia Real Betis a Villarreal, privíta siedme Rayo Vallecona. Manko hostí na pohárovú Európu je síce sedembodové, do konca sezóny ale zostáva ešte deväť kôl a tak nádej stále žije. To však bude musieť Rayo ukázať lepší výkon ako v januárovom vzájomnom zápase, v ktorom doma prehralo s týmto súperom 0:2. Od mikrofónu sa vám prihovorí Dalibor Mucha.

Bodku za sobotňajším futbalovým programom na PREMIER SPORT 1 dá záznam popoludňajšieho stretnutia Premiership, v ktorom Heart of Midlothian hostil Ross County. Štartujeme o 20:30, komentuje Filip Mentel.