Boje v klietke UFC po prvý raz pod Eiffelovkou

Dana White sa dočkal. To, o čom šéf najprestížnejšej bojovej orgazizácie MMA dlho hovoril, sa stáva realitou. UFC sa predstaví svojim priaznivcom v Paríži a tým pre Európanov vo veľmi priaznivom čase.

Na UFC Fight Night 209, so začiatkom hlavnej karty od 21:00, sa o hlavný ťahák programu postarajú domáci Ciryl Gane a nepríjemný Tai Tuivasa. Nemenej veľkú pozornosť však púta aj predzápas ich súboja, v ktorom sa proti sebe postavia Robert Whittaker a Marvin Vettori.

Whittaker patrí dlhé roky k špičke v rámci strednej váhy a za predchádzajúcich osem rokov prehral iba dvakrát. Jeho premožiteľom bol v oboch prípadoch Israel Adesanya. Ten mu nedovolil získať späť opasok šampióna vo februári tohto roka.

Vettori, prvý Talian v UFC, ktorý mal šancu zabojovať o titul, rovnako ako jeho austrálsky súper dvakrát prehral s Israelom Adesanyom. Jeho pokus získať opasok tak skončil neúspechom, výhra nad Paulom Costom v zaujímavom päťkolovom súboji ho ale znova priblížila k možnosti opätovne oň zabojovať.

To však chcú obaja…

Historicky prvý Francúz, ktorý mal možnosť zabojovať o titul v UFC, prišiel o svoju neporaziteľnosť práve v tej najmenej vhodnej chvíli. V boji o opasok v januári tohto roka nestačil na Francisa Ngannoua, ktorý ho v päťkolovej bitke zdolal na body. Gane ale dokázal svoje skvelé kardio, veď v predchádzajúcich štyroch súbojov až trikrát absolvoval šampiónske kolá.

Jeho súperom bude Tai Tuivasa, aktuálne jeden z najatraktívnejších bojovníkov UFC. Jeho zdrvujúce knockouty zavŕšené oslavou v podobe pitia piva z topánky sú pre fanúšikov už priam legendárne. Po troch prehrách v rade naskočil na víťaznú vlnu, na ktorej sa vezie už päť zápasov. O sile jeho úderov najlepšie svedčí to, že až 13 zo 14 jeho výhier rozhodli knockouty.

Máme sa na čo tešiť…

HLAVNÁ KARTA UFC FIGHT NIGHT 209
Charles Jourdain vs. Nathaniel Wood (perová váha)
William Gomis vs. Jarno Errens (perová váha)
Nasrat Haqparast vs. John Makdessi (ľahká váha)
Alessio Di Chirico vs. Roman Kopylov (stredná váha)
Robert Whittaker vs. Marvin Vettori (stredná váha)
Ciryl Gane vs. Tai Tuivasa (ťažká váha)

Priamy prenos UFC Fight NIght 209: Gane vs. Tuivasa štartuje v sobotu večer o 21:00 na PREMIER SPORT 1. Komentátormi budú Róbert Kmeťo a Marek Bartl, ktorým môžete aj tentokrát posielať svoje otázky do našej Fanzóny.