Čaká nás jedno z najlepších podujatí UFC tohto roka?

Neskutočne nabitá karta na UFC 294 sľubuje mimoriadny zážitok.

Program zápasov sa na poslednú chvíľu síce výrazne menil, na atraktivite mu to však rozhodne neubralo, práve naopak.

Na hlavnej karte nájdeme päť súbojov, medzi nimi aj duel potenciálnych vyzývateľov na titul v poloťažkej váhe Magomedom Ankalaevom a Johnnym Walkerom.

O hlavný predzápas sa v strednej váhe postarajú jednotka divízie Kamaru Usman, ktorý nahradil zraneného Paula Costu, a doteraz neporazený Khamzat Chimaev, ktorý sa predstaví po viac ako roku. Sériu až devätnástich súbojov bez prehry ťahal aj Usman, no tú mu ukončil Leon Edwards, ktorý následne uspel aj v odvete. Nigérijská nočná mora túži konečne opäť ochutnať výhru, no sebavedomý Chimaev predstavuje mimoriadne náročnú prekážku na ceste k splneniu tohto cieľa.

O vyvrcholenie eventu sa postará dvojica Islam Machačev a Alexander Volkanovski. K odvete dvoch držiteľov titulu pritom vôbec nemalo dôjsť, pôvodný vyzývateľ Machačeva Charles Oliveira sa však zranil pri tréningu. A Volkanovski neváhal ani chvíľu a prijal tento zápas len dva týždne pred jeho konaním.

O motiváciu má postarané. Na jednej strane sa Machačev postaral v tesnom februárovom zápase o ukončenie jeho neporaziteľnosti, na strane druhej „The Great“ stále túži stať sa len štvrtým bojovníkom v histórii, ktorý by bol držiteľom dvoch opaskov UFC súčasne.

Máme sa naozaj na čo tešiť. Navyše priamy prenos štartuje vo výbornom čase, od 20:00 sa vám od mikrofónov PREMIER SPORT 1 prihovoria Michal Petrgál a Tomáš Kohout.

UFC 294: MACHAČEV VS VOLKANOVSKI 2
HLAVNÁ KARTA
Said Nurmagomedov vs. Muin Gafurov (Bantamweight)
Ikram Aliskerov vs. Warlley Alves (Middleweight)
Magomed Ankalaev vs. Johnny Walker (Light heavyweight)
Kamaru Usman vs. Khamzat Chimaev (Middleweight)
Islam Machačev vs. Alexander Volkanovski (Lightweight title fight 5×5)