West Ham zavíta do Manchestru, Leicester privíta nováčika

Anglická Premier League bude pokračovať zápasmi 13. Kola.

Krátko pred treťou budete mať na výber z dvoch možností. Divácky atraktívnejšou bude súboj na Etihad Stadium. Ambície Manchestru City prídu preveriť vo forme hrajúci futbalisti West Hamu United

Obe mužstvá pôjdu do zápasu povzbudené úspechom na európskom poli. Kladivári si vo Viedni poradili s Rapidom a v Európskej lige si vopred zabezpečili postup z prvého miesta.  

Citizens oplatili v šlágri Ligy majstrov prehru francúzskemu PSG a navýšili svoj náskok na štyri body. Do vyraďovacej fázy postúpia z nabitej skupiny A ako víťazi.  

Obom mužstvám sa darí aj v Premier League. Pôjde o súboj druhého najlepšieho celku so štvrtým. Z posledných piatich ligových duelov vyhrali oba celky štyri. Všetko nasvedčuje tomu, že uvidíme fantastické futbalové predstavenie.  

Kladivári prežívajú historickú sezónu, kvalitnými a najmä konzistentnými výkonmi prekonávajú úspechy z minulého ročníka. Napriek forme budú favoritom na víťazstvo domáci futbalisti, ktorí plánujú kladivárom oplatiť vyradenie z ligového pohára.  

Alternatívou bude súboj na King Power Stadium, v ktorom si pomerajú sily líšky z Leicesteru s ligovým nováčikom z Watfordu. Mužstvá delia v tabuľke iba dva body. 

Leicester po minulých sezónach výrazne zaostáva za očakávaniami. V aktuálnom ročníku mal výber Brendana Rodgersa pár svetlých momentov, formu si však nedokáže udržať a úspechy často striedajú sklamania. Foxes nevyhrali tri zápasy v rade a pokiaľ chcú opäť zabojovať o európske poháre, potrebujú čím skôr zabrať.  

Hráči Watfordu ale pôjdu do zápasu plní sebavedomia. Minulý týždeň sa postarali o historický úspech. Na Vicarage Road zdolali slávny Manchester United 4:1 a na tento výsledok budú chcieť nadviazať.

Program 13. kola Premier League 
Manchester City – West Ham United (komentujú M. Lukáč, K. Jakubovič)
Leicester – Watford (Kaiser)
Chelsea – Manchester United (M. Lukáč , K. Jakubovič)