Darmstadt privíta Bochum, Barcelona vyzve Panathinaikos

Prvý októbrový víkend odštartujeme na PREMIER SPORT v nemeckej Bundeslige a basketbalovej Eurolige.

Darmstadtu reprezentačná prestávka práve nepomohla. Šesťzápasový vstup do novej sezóny bez jediného víťazstva ukončil dvomi výhrami v úvode októbra, po pauze sa ale vrátil opäť na vlnu prehier. Treba ale uznať, že čelil súperom z kategórie najťažších – doma prehral s Lipskom 1:3 a minulý víkend utŕžil zahanbujúci výprask v Mníchove s Bayernom 0:8. V tabuľke Bundesligy mu tak patrí štrnásta priečka a len dva body ho delia od pásma zostupu.

Tento náskok má Darmstandt práve pred svojim vyzývateľom v 10. kole. Na Merck-Stadion am Böllenfalltor zavíta šestnásty Bochum, ktorý na prvú výhru v novom ročníku stále čaká. Pre tímy pôjde o prvú konfrontáciu po dvoch rokoch, ešte v druhej bundeslige v sezóne 2020/21 v oboch dueloch uspeli domáci. Priamy prenos na PREMIER SPORT 1 od 20:25 komentuje Stanley Suvák.

Program 6. kola basketbalovej Euroligy uzavrieme v Barcelone, kde sa od 20:25 v priamom prenose PREMIER SPORT 2 predstaví aténsky Panathinaikos. Domáci majú po piatich zápasoch na konte štyri výhry a jedinú prehru, keď v minulom kole o bod prehrali na palubovke Realu Madrid. Bilancia hostí je zatiaľ negatívna, okrem dvoch výhier zaznamenali tri prehry, na duel v Katalánsku sa ale naladili víťazstvom nad Baskoniou.

Vzájomná bilancia hovorí jasne v prospech Barcelony, ktorá od roku 2000 uspela v 29 stretnutiach a ako porazená odchádzala z ihriska len trinásťkrát. Aktuálne navyše ťahá šnúru ôsmich výhier v rade, naposledy s Aténčanmi prehrala ešte v novembri 2018.