Dnes to opäť vypukne! Štartuje skupinová fáza Ligy majstrov UEFA

Nový ročník najprestížnejšej futbalovej klubovej súťaže odštartuje svoju skupinovú fázu úvodnými zápasmi.

Na PREMIER SPORT sa môžete tešiť na dva prenosy. Na PS1 navštívime Rím, vo večnom meste sa predstaví madridské Atlético.

Domácemu Laziu vstup do sezóny zatiaľ príliš nevychádza. V Serie A mu po štyroch kolách patrí so ziskom troch bodov až pätnáste miesto. Nevyšla mu ani generálka, keď cez víkend odchádzalo zo štadióna Juventusu s prehrou 1:3.

Aj Atlético si začiatok ročníka predstavovalo určite inak. Simeonovci sú v LaLige siedmi, keď zo štyroch zápasov vyťažili sedem bodov a už teraz strácajú na lídra tabuľky Real osem bodov. Pred reprezentačnou prestávkou síce nadelili Rayo Vallecano na jeho ihrisku zahanbujúcu sedmičku, hneď po pauze však odchádzali z Valencie s prehrou rozdielom triedy (0:3).

Obaja by tak potrebovali pozitívny impulz, ktorý môže prísť práve v ich úvodnom vystúpení v Lige majstrov. Duel budeme sledovať od 20:55, komentátorom bude Tomáš Kotlárik.

——————————-

Jeden zo šlágrov úvodného kola je však na programe v Paríži, kde domáce PSG vyzve Borussiu Dortmund. A to aj napriek tomu, že rovnako ako vyššie spomínaná dvojica, ani tieto dva kluby zatiaľ v domácich ligových súťažiach celkom nenapĺňajú očakávania svojich fanúšikov.

PSG je po piatich kolách Ligue 1 piate s trojbodovou stratou na vedúce Monaco. Nemuselo to tak ale byť, keby Parížania doma v ostatnom kole nezaváhali s Nice (2:3).

BVB je v tabuľke Bundesligy až siedme, no na Bayern Leverkusen na poste lídra stráca iba dva body. Dortmund sa po dvoch nečakaných remízach s Bochumom a Heidenheimom na tento súboj navnadil cenným triumfom 4:2 na trávniku Freiburgu.

Bilancia vo vzájomných zápasov je vzácne vyrovnaná. V sezóne 2010/11 Európskej ligy sa kluby rozišli dvakrát nerozhodne, v sezóne 2019/20 v osemfinále Ligy majstrov sa víťazili domáci, z postupu ďalej sa tešili Parížania.

Priamy prenos odštartujeme na PS2 štúdiom o 20:20.