Na nedeľu golf, futbal a americký futbal

Nedeľňajší program na PREMIER SPORT odštartujeme golfom, pokračovať budeme v troch európskych futbalových súťažiach a následne sa presunieme do Severnej Ameriky a navštívime tri štadióny NFL.

Odštartujeme o 11:00 na PS2, v španielskej Andalúzii pokračuje štvrtým dňom prestížny tímový golfový turnaj žien Solheim Cup.

Krátko po obede, od 12:55 na PS1, zamierime do Anglicka, V 8. kole Championship si sily zmerajú v tabuľke dvadsiate Stoke a siedmy Hull. Rozdiel medzi tímami je po siedmich zápasoch päťbodový, no ako už poznáme druhú najvyššiu anglickú šúťaž, to na ihrisku nemusí až tak veľa znamenať. Komentuje Filip Mentel.

Filip sa vám od mikrofónu PS1 prihovorí aj od 14:55, kedy sa presunieme do talianskej Serie A. Aj keď Atalante v tabuľke patrí aktuálne až desiate miesto, pred vlastnými fanúšikmi je mimoriadne silná. Od prehry s Juventusom na začiatku mája na svojom štadióne vyhrala sedem súťažných aj prípravných zápasov v rade s celkovým skóre 27:3. Nováčika z Cagliari tak čaká naozaj ťažký zápas, obzvlášť keď od návratu do Serie A získal len dva body a na výhru stále čaká. Motiváciou mu však môže byť zatiaľ posledný zápas na tomto trávniku, keď vo februári 2022 nečakane triumfoval 2:1.

Nedeľňajší futbalový program uzavrieme v LaLige, kde budeme svedkami duelu tabuľkových susedov Realu Betis a Cádizu. Domáci chcú po päťke v Barcelone a tesnej prehre v LM na trávniku Rangers opäť naskočiť na víťaznú vlnu a proti tomuto súperovi sa im na to naskytne slušná príležitosť. Hostia totiž na súťažnú výhru na ihriskách súperov čakajú už sedem zápasov. Naposledy sa im to podarilo ešte 9. apríla tohto roku, zhodou okolností práve na ihrisku Betisu. Priamy prenos štartuje o 18:25 na PS1, komentuje Karol Jakubovič.

Bodku za víkendom dáme triom prenosov z National Football League na PS2. O 19:00 sa pozrieme na súboj vikingov z Minnesoty s Los Angeles Chargers, o 22:25 budeme sledovať duel Kansas City Chiefs a Chicago Bears a o 2:20 program uzavrieme stetnutím Las Vegas Raiders s Pittsburghom Steelers.