Dočká sa Lucie Pudilová ďalšej výhry?

UFC Fight Night: Allen vs Craig ponúkne na PREMIER SPORT 1 vo výbornom čase bohatý program naplnený až 14 súbojmi, medzi ktorými nechýba ani najlepšia česká bojovníčka Lucie Pudilová.

Tá sa v súťažnom zápase predstaví po siedmich mesiacoch a čaká ju ďalšia náročná skúška, tentokrát v podobe Argentínčanky Ailin Perez.

Pre Pudilovú to bude tretie vystúpenie v UFC od jej návratu v roku 2022. V tom prvom si počínala suverénne, keď vďaka TKO v 2. kole porazila Yanan Wu. Blízko výhry bola aj v druhom zápase, v ktorom vyzvala Joselyne Edwards. V tomto stretnutí mala po celú dobu navrch, na veľké prekvapenie však rozhodca po dueli zdvihol ruky nad hlavu Panamčanke. Aj podľa viacerých exportov UFC šlo o jednu z „najväčších krádeží“ v MMA za mnohé roky.

Pudilová tak má o veľkú motiváciu naviac a všetkým chce dokázať svoj výrazný progres. Jej súperka Ailin Perez má za sebou medzi MMA elitou zatiaľ dva zápasy, po prehre na submisiu v 2. kole so Stephanie Egger porazila na body Ashlee Evans-Smith. Nepríjemná bojovníčka, ktorá sa často pokúša o takedown a dostať súboj na zem, kde je mimoriadne silná, bude pre ambicióznu Češku veľkou skúškou.

Okrem tohto súboja sa však môžeme v rámci prelims tešiť aj na ďalších sedem duelov a hlavná karta k nim pridá ďalší poltucet. O vyvrcholenie večera sa v middleweight postarajú Brendan Allen a Paul Craig. Američan od prehry s Chrisom Curtisom ťahá šnúru piatich výhier v rade, počas ktorej porazil Sam Alveyho, Jacoba Malkouna, Krzysztofa Jotku, Andreho Muniza a naposledy Bruna Silvu. S výnimkou súboja s Malkouna všetky skončili už pred časovým limitom.

Škót po prehrách s Volkanom Oezdemirom nestačil ani na Johnyho Walkera, v júli tohto roka sa však opäť vrátil na víťaznú vlnu porážkou Andreho Muniza a rád by na nej pokračoval.

Priamy prenos štartuje o 20:00 na PS1, komentujú Robo Kmeťo a Marek Bartl.

PRELIMS
Charles Johnson – Rafael Estevam (flyweigh)
Trey Ogden – Nikolas Motta (lightweigh)
Lucie Pudilová – Ailin Perez (women’s bantamweigh)
Jeka Saragih – Lucas Alexander (featherweight)
Mick Parkin – Caio Machado (heavyweight)
Christian Leroy Duncan – Denis Tiuliulin (middleweight)
Chad Anheliger – Jose Jose Johnson (bantamweight)
Jonathan Pearce – Joanderson Brito (featherweight)

HLAVNÁ KARTA
Uroš Medič – Myktybek Orolbai (welterweight)
Luana Pinheiro – Amanda Ribas (women’s strawweigh)
Payton Talnbott – Nick Aguirre (bantamweight)
Chase Hooper – Jordan Leavitt (lightweight)
Michael Morales – Jake Matthews (welterweight)
Brendan Allen – Paul Craig (middleweight)