Dočkáme sa v 6. kole Bundesligy ďalšieho prekvapenia?

V nedeľu popoludní navštívime v priamom prenose PREMIER SPORT 1 RheinEnergieStadion v Kolíne a budeme zvedaví, či sa dočkáme ďalšieho prekvapenia.

O tie počas tohto víkendu nie je núdza. O jedno sa postaral Bayern Mníchov, ktorý rovnako ako v minulej sezóne stratil doma dva body so Stuttgartom po výsledku 2:2, a rozhodne sa nečakala ani prehra Dortmundu rozdielom triedy v Lipsku.

V Kolíne sa predstaví Union Berlín, ktorý sa v prípade výhry môže minimálne na pár hodín posunúť do čela ligového pelotónu. Zmeniť by to následne mohol Freiburg v prípade triumfu nad Gladbachom v poslednom zápase kola.

Rovnako ako Union, aj Kolín však patrí k príjemným prekvapeniam tejto sezóny. Ani jeden z dnešných súperov v lige ešte neprehral. Berlínčanov posúva v tabuľke vyššie bilancia 3 výhry a 2 prehry, capkovia ju majú v opačnom poradí. Ak by uspeli domáci a vyhrali o gól, poskočia na priebežnú tretiu priečku, ak vyhrajú o dva a viac, budú druhí.

V pohárovej Európe ani jeden z týchto klubov nebodoval naplno, Kolín si odviezol remízu z Nice, Union doma nestačil na Union Saint-Gilloise.

Rovnako ako tabuľkové postavenie favorizuje hostí aj vzájomná bilancia. Kolín v súťažnom zápase naposledy vyhral ešte v apríli 2014 v 2. Bundeslige, odvtedy dvakrát remizoval a šesťkrát prehral.

Priamy prenos atraktívneho duelu nemeckej Bundesligy môžete sledovať od 15:25 na PREMIER SPORT 1 v spoločnosti Stana Suváka.