Liverpool zavíta do Brightonu, záchranársky duel v Londýne

Na programe anglickej Premier League sú cez víkend zápasy 29. kola. Okrem zápasu týždňa na Old Trafford vám ponúkneme ďalšie dva atraktívne súboje.

Brighton sa v domácom prostredí pokúsi ukončiť najhoršiu sériu v aktuálnom ročníku. Prehral štyri zápasy v rade, kvôli čomu klesol na 13. miesto v tabuľke. Na Amex Stadium to budú mať domáci mimoriadne náročné, pre tri body si na juh Anglicka príde rozbehnutý Liverpool

Ten pokračuje v honbe za Manchestrom City, na ktorý v tejto chvíli stráca šesť bodov. Jeden zápas majú však The Reds k dobru. Aktuálne vyhrali sedem ligových zápasov v rade, víťaznú šnúru plánujú v Brightone natiahnuť a budú veľkým favoritom. 

Futbalisti Brightonu stratili dych a po sérii zlých výsledkov prišli o umiestnenie v prvej desiatke. V každom z posledných štyroch ligových stretnutí inkasovali minimálne dva góly.  

Liverpool prišiel o dvanásťzápasovú víťaznú sériu vo všetkých súťažiach. Víťazné ťaženie ukončil v strede týždňa milánsky Inter, ktorý po nádhernom góle Lautara Martinéza zvíťazil na Anfield Road 1:0. The Reds však vyhrali v Taliansku 2:0 a aj napriek domácej prehre postúpili do štvrťfinále. 

Teraz sa musia sústrediť na ligu, v ktorej by každé drobné zaváhanie mohlo rozhodnúť. Uvidíme, kedy sa začne na zverencoch Jurgena Kloppa prejavovať únava, nemecký tréner bude musieť v ostávajúcich mesiacoch čo najrozumnejšie rozložiť sily a dúfať, že sa žiaden kľúčový hráč nezraní. 

Na veľmi dôležité víťazstvo z Norwichu budú chcieť v domácom prostredí nadviazať futbalisti Brentfordu. Tento raz sa im do cesty postaví ďalší rival v boji o záchranu. Do Londýna pricestuje Burnley.  

The Clarets získali v posledných troch stretnutiach iba bod. V posledných dvoch zápasoch dokonca vyšli bodovo naprázdno a nevyužili príležitosť opustiť zostupové pásmo. Na Everton strácajú zverenci Seana Dychea aj naďalej jeden bod.  

Medzi Brentofordom a Burnley je v tabuľke šesťbodový rozdiel. Včielky z Londýna však odohrali o dve stretnutia viac. Víťazstvo v tomto prípade potrebujú obaja rovnako.  

Prvý vzájomný zápas ovládli v domácom prostredí po vynikajúcom prvom polčase hráči Burnley. V prvej 45-minútovke sa presadili trikrát, čo napokon rozhodlo o hladkom víťazstve 3:1. The Bees dostanú pred vlastnými fanúšikmi príležitosť na odplatu.  

Program 29. kola Premier League
PS1 Brighton – Liverpool FC
PS1 Brentford FC – Burnley FC (komentuje M. Lukáč)  
PS1 Manchester United – Tottenham Hotspur (M. Lukáč, K. Jakubovič)