Freiburg môže zdolať Bayern dvakrát za týždeň, ďalšia časť Old Firm Derby

Futbaloví fanúšikovia si v sobotu na PREMIER SPORT prídu na svoje.

Od 13:25 na PS2 je na programe legendárne Old Firm Derby. V 31. kole Premiership sa proti sebe postavia rozbehnuté glasgowské kluby. Domáci Celtic ťahá neuveriteľnú šnúru 20 zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach, z ktorých až 19 vyhral. Rangers od neúspechu v Ligovom pohári práve so Celticom vyhrali päť stretnutí po sebe a tesne pred koncom základnej časti budú chcieť svoje deväťbodové manko na mestského rivala znížiť. Na výhru nad katolíkmi ale čakajú už štyri zápasy, naposledy sa im to podarilo až po predĺžení duelu FA Cupu v apríli 2022.

Mimoriadne atraktívnu bitku sľubuje aj duel 27. kola Bundesligy, ktorý vám prinesieme v priamom prenose PS2 od 15:25. Na trávnik v tabuľke štvrtého Freiburgu zavíta líder súťaže Bayern a domácim má čo oplácať. Bavori totiž v utorok v Nemeckom pohári doma s týmto súperom nečakane prehrali. Bayern síce viedol po zásahu Upamecana z 19. minúty, Freiburg ale gólmi Höflera v 27. a Hölera z pokutového kopu v 95. minúte otočil skóre vo svoj prospech. Zaujímavosťou je, že v roku 2022 sa kluby stretli dvakrát, v apríli vyhral Bayern vo Freiburgu 4:1, v októbri doma 5:0.

Vo forme hrajúca Fiorentina vyzve v 29. kole Serie A Speziu. Kým domáci v súťažných zápasoch nenašli premožiteľa už 11 zápasov po sebe, ostatných deväť dokonca vyhrali, hostia nezvíťazili v dvoch dueloch po sebe a zo 14 súťažných zápasov v roku 2023 vyhrali len dva. Spezii sa navyše proti fialkám nedarí, v piatich dueloch od roku 2020 nevyhrali ani raz a posledné štyri prehrali. Štartujeme o 14:25 na PS1 spolu s Martinom Petrom.

V Taliansku na PS1 zostaneme aj od 16:25. S Martinom Petrom sa presunieme do Bergama, kde si šiesta Atalanta zmeria sily s ôsmou Bolognou. Domáci po sérii štyroch zápasov bez výhry, z ktorých vydolovali jediný bod, zvíťazili v ostatných dvoch kolách a udržali si odstup od Juventusu. Stará dáma sa však nádeje na miestenku do pohárovej Európy nevzdáva a čiernomodrí tak potrebujú každý bod. Bologna ich však nepúsťa ľahko. Z predchádzajúcich piatich ligových zápasov prehrala jediný.

Bodku za sobotňajším futbalovým programom na PREMIER SPORT dáme v Španielsku, v zápase 28. kola LaLigy sa proti sebe postavia Real Sociedad a Getafe. Domáci prišli v tabuľke o tretie miesto a márne hľadajú formu z prelomu rokov, keď v pohári a lige vyhrali sedem zápasov po sebe. Odvtedy v 12 dueloch vo všetkých súťažiach vyhrali jediný raz. Naopak Getafe v marci našlo svoju fazónu. V štyroch ligových stretnutiach nenašlo premožiteľa a do tabuľky si v boji o udržanie pripísalo osem mimoriadne dôležitých bodov. Body zo vzájomného súboja potrebujú obaja. Domácich môžu stáť ďalšie zaváhania miestenku do Ligy majstrov, hostí miestenku do ďalšieho ročníka najvyššej španielskej súťaže. Priamy prenos sa začína o 18:25 na PS1, komentovať ho bude Dalibor Mucha.