Nabitý futbalový program na PREMIER SPORT ponúkne v sobotu až šesť zápasov.

Na úvod navštívime škótsku Premiership, kde sa vrátime k piatkovému duelu medzi Ross County a Aberdeenom. Záznam súboja môžete sledovať od 11:30 na PS1 v spoločnosti Filipa Mentela.

O 13:25 sa už na PS1 naživo presunieme do Anglicka, kde si sily v Championship zmerajú Sheffield United a Cardiff City. Domáci majú nakročené k priamemu postupu do Premier League a v prípade triumfu nad o záchranu bojujúcim Cardiffom zvýšia svoj náskok na druhom mieste pred prenasledovateľmi už na osem bodov. Body však potrebujú aj hostia. Aktuálne im patrí o jeden bod pred Readingom 21. priečka, teda prvá nad čiarou zostupu. Šable napriek tabuľkovému postaveniu nečaká jednoduchá úloha, predchádzajúce tri vzájomné duely síce vyhrali, vždy však len o jediný gól. Komentovať bude Karol Jakubovič.

O 14:55 zavítame na PS2 do Talianska, kde bude v Serie A Bologna hostiť AC Miláno. Kým domáci stále živia nádeje na miestenku do pohárovej Európy, od ktorej ich deväť kôl pred koncom ročníka delí päť bodov, hostí čaká v závere náročná úloha udržať si miesto medzi najlepšou štvorkou. Tá by im zaručila účasť v Lige majstrov, medzi európsku elitu sa však chcú dostať aj Inter, ktorý stráca na mestského rivala bod a aj Atalanta, ktorej odstup je štvorbodový. Milánčania to na Bolognu vedia, neprehrali s ňou už štrnásť zápasov po sebe, v ktorých len dvakrát stratili body po remízach.

Fanúšikom Bundesligy sa od 15:25 na PS1 prihovorí Karol Jakubovič, ktorý bude sledovať duel Lipska s Augsburgom. Domáci si po sérii troch prehier v rade – sedmičke od ManCity v LM a nečakaných ligových zakopnutiach s Bochumom a Mainzom – napravili chuť výhrami nad Dortmundom v pohári a naposledy v lige v Berlíne s Herthou. Stále sa tak držia v top štvorke súťaže, no v tesnom závese za nimi sa vyššie tlačí Freiburg. Hostia na výhru v Bundeslige čakajú už štyri zápasy, z ktorých vydolovali len dva bodíky, a záchranu tak ešte stále nemajú v suchu. Ich náskok pred šestnástym Schalke je päťbodový a každý ďalší bod môže byť pri konečnom účtovaní mimoriadne dôležitý. Získať ho v Lipsku však pre hostí nebýva zvykom, naposledy si odvážali aspoň bod ešte v roku 2019.

O 18:25 na PS1 sa vám od mikrofónu ozve Dalibor Mucha s jeho srdcovou LaLigou. V nej na seba narazia Real Betis a Espanyol. Domáci po prehrách v Madride s Atléticom a doma s Cadizom potrebujú zabrať, v tabuľke im patrí šieste miesto už len o päť bodov pred Bilbaom. Body nutne potrebuje ale aj Espanyol. Katastrofálna séria piatich prehier po sebe zaradila barcelonský klub medzi trojicu tímov na zostupových priečkach, na záchranu momentálne stráca dva body. V januári tohto roka sa Espanyolu podarilo doma Betis zdolať a určite sa o to pokúsi aj v odvete.

Bodku za futbalovou sobotou na PREMIER SPORT dáme priamym prenosom z Championship. O 20:40 sa spolu s Daliborom Muchom pozrieme na PS1 na súboj Blackburnu s Hullom. Hostia, zdá sa, sú z najhoršieho vonku a už len pár bodíkov ich delí od definitívneho potvrdenia miestenky aj do ďalšieho ročníka. Päť kôl pred koncom majú tigre od zostupového pásma odstup 11 bodov a rozhodnutie by tak mohlo prísť v krátkom čase. Naopak Rovers sa poriadne pohrávajú so svojou šancou na play-off o Premier League. Po šnúre ôsmich zápasov bez prehry, ktorú zakončili štyrmi výhrami v rade, získali z predchádzajúcich piatich kôl len chudobné štyri body. Na šiestej, poslednej priečke zaručujúcej boj o PL, ich drží pred Prestonom už len lepšie skóre. Ak sa im proti Hullu podarí zopakovať októbrové víťazstvo, môže to byť pre kabínu silný pozitívny impulz do záverečných bojov.