Kanonieri chcú potvrdiť formu, City privíta Newcastle 

Anglická Premier League bude v nedeľu pokračovať atraktívnymi súbojmi 36. kola. Prostredníctvom kamery navštívime štadióny v Londýne, Leicestri a Manchesteri. 

Kanonieri z Londýna privítajú na Emirates Stadium sedemnásty Leeds United s jasným cieľom. O týždeň ich čaká prestížne severolondýnske derby s Tottenhamom, v ktorom sa bude bojovať o štvrté miesto tabuľky. Pred ním si The Gunners budú chcieť minimálne udržať dvojbodový náskok. 

Pred domácim publikom sa posnažia o štvrté ligové víťazstvo v rade. V predchádzajúcich zápasoch zvládli veľmi náročný program a zdolali priamych rivalov v boji o európske poháre. Postupne si poradili s Chelsea, Manchestrom United a naposledy aj s West Hamom United. 

Aktuálna forma robí s Arsenalu jasného favorita zápasu. Leeds prežil na prelome marca/apríla vynikajúce obdobie, z posledných štyroch zápasov však vyhral iba jeden. Minulý týždeň podľa očakávania nestačil druhýkrát v sezóne na Manchester City, s ktorým prehral 0:4. 

Futbalistov Leeds bude veľmi zaujímať aj paralelne hrané stretnutie na King Power Stadium, kde Leicester City privíta zostupom ohrozený Everton. Karamelky minulý týždeň dokázali prekvapiť Chelsea, po víťazstve strácajú na Leeds a Burnley iba dva body, pričom jeden zápas majú k dobru. 

Foxes sa na druhej strane príliš nedarí, nevyhrali ani jeden zápas z posledných štyroch a získali iba dva body. Na európske poháre to už stačiť nebude a preto domácim môže chýbať v zápase potrebná motivácia, čo by mohli Toffees využiť vo svoj prospech.  

Everton neprehral ani jeden ligový zápas s Leicesterom z posledných štyroch. V dvoch posledných vzájomných súbojoch sa však zrodila remíza 1:1. V tomto prípade sa Frank Lampard uspokojí iba s tromi bodmi. 

Program 36. kola zakončíme na štadióne lídra tabuľky. Manchester City privíta vo svojom belasom chráme nebezpečný Newcastle United, ktorý nazbieral po Liverpoole v kalendárnom roku 2022 najviac bodov zo všetkých a z posledného miesta tabuľky sa vyšplhal na desiate. 

V záverečných zápasoch sa The Magpies pokúsia dosiahnuť čo možno najlepší výsledok. Momentálne straky prežívajú veľkú eufóriu a svoje schopnosti sa pokúsia otestovať práve na obhajcovi titulu. 

Citizens sa naopak budú snažiť zaregovať víťazným spôsobom na obrovské sklamanie, ktoré prežili v strede týždňa. V semifinále Ligy majstrov ich delili od postupu do vytúženého finále minúty. Opäť však zafungovalo kúzlo Santiaga Bernabeua a po góloch Rodryga a Benzemu zostali Sky Blues iba oči pre plač. Teraz sa ich pozornosť naplno obráti na domácu Premier League. 

Program Premier League 36. kolo
PS1 14:55 Arsenal FC – Leeds United (komentuje M. Lukáč)
PS2 14:55 Leicester City – Everton FC
PS1 17:25 Manchester City – Newcastle United (M. Lukáč)