Kto sa stane prvým finalistom?

Úvodné semifinálové meranie síl v play-off Championship medzi Norwichom City a Leedsom United neprinieslo ani víťaza a ani gól. V odvete hranej na Elland Road však minimálne jeden padnúť musí.

V tomto zápase domáci Leeds sa o priamy postup do Premier League pripravil nezvládnutým záverom základnej časti, keď po pätnásťzápasovej sérii bez prehry, počas ktorej až 13-krát vyhral, nazbieral v posledných šiestich kolách iba päť bodov. O šancu na návrat medzi elitu tak musí zabojovať v mimoriadne náročnej play-off fáze.

Kanárici z Norwichu za sebou tiež nemajú ideálny záver základnej časti, keď v posledných štyroch kolách nevyhrali ani raz a až trikrát remizovali. Napokon im to ale predsa stačilo na udržanie tesného náskoku pred Hullom City a Middlesbrough a prienik do play-off.

Bezgólová remíza v úvodnom domácom zápase im ale príliš do kariet nezahrala, na štadióne Leedsu sa im totiž nezvykne príliš dariť. Pri predchádzajúcich piatich stretnutiach na tomto trávniku zvíťazili len raz, aj to pred piatimi rokmi, raz remizovali a trikrát prehrali.

Túto negatívnu bilanciu sa pokúsia prelomiť dnes od 20:55 v priamom prenose PREMIER SPORT 1. Ambície Leedsu však siahajú určite vyššie, ako ku koncu už v semifinále play-off. Komentuje Karol Jakubovič.