Finále play-off Championship a posledné kolo Bundesligy a Premiership

O futbalovú sobotu sa na PREMIER SPORT postarajú Premiership, Bundesliga, Championship a Saudská liga.

Sto bodov z toho už nebude, ale stále to môže byť 99. No len ak Celtic doma porazí v tabuľke tretí Aberdeen. Glasgowský tím si však už záver majstrovskej sezóny užíva, nevyhral už tri zápasy v rade. Ak by to hostia využili naplno, bola by to ich vôbec prvá výhra nad Celticom po 20 neúspešných pokusoch. Štartujeme o 13:25 na PS1, komentuje Filip Mentel.

Zo záverečného kola tohto ročníka Bundesligy vám ponúkneme od 15:25 dva priame prenosy. Na PS1 sa proti sebe postavia o záchranu bojujúci Bochum a o pohárovú Európu sa usilujúci Leverkusen. Domácich delí od istoty záchrany len horšie skóre, ak získajú v poslednom kole aspoň o bod viac ako Stuttgart, alebo o tri viac ako Augsburg, zahrajú si v BL s istotou aj po lete. Body však potrebujú aj hostia, tí majú na pohárovej šiestej priečke len bodový náskok pred Wolfsburgom. Komentuje Stano Suvák.

Na PS2 to bude svedkami súboja Frankfurtu s Freiburgom. Domáci strácajú na pohárovú Európu tri body a v budúcej sezóne v nej budú chýbať. Hostia si však stále môžu polepšiť, pri rovnosti bodov s Unionom ich od Ligy majstrov delí len horšie skóre. Nemajú to síce už len vo svojich rukách, no triumf na trávniku Eintrachtu by ich k tomu mohol priblížiť.

Mnohomiliónové finále play-off Championship proti sebe zvedie vo Wembley Coventry a Luton. Domáci nečakane vyradili z boja o poslednú miestenku do Premier League Middlesbrough po výsledkoch 0:0 doma a 1:0 vonku, Luton po prehre v Sunderlande 1:2 zvládol domácu odvetu a postúpil po výhre 2:0. V dvoch tohtosezónnych meraniach síl týchto tímov sme víťaza nespoznali, v Lutone sa zrodil výsledok 2:2, v Coventry 1:1. Dnes však už niekto zvíťaziť musí. Kto to bude sa dozvieme od 17:25, kedy na PS1 štartuje štúdio s Filipom Mentelom, dianím na ihrisku vás bude sprevádzať Karol Jakubovič.

Bodku za sobotňajším programom dá stretnutie saudskej ligy. Domáci Al Ittifaq je už prakticky zachránený, od pásma zostupu má dve kolá pred koncom odstup šiestich bodov a výrazne lepšie skóre. Al Nassr naopak stále živí nádej na majstrovskú trofej. Vedúci Al Ittihad však má stále trojbodový náskok a Ronaldovcov nezostáva nič iné, len zbierať všetky body a veriť v zaváhanie lídra súťaže. Priamy prenos môžete sledovať od 19:55, komentuje Dalibor Mucha.