Na piatok dva futbalové zápasy aj basketbalová Euroliga

Piatkový večer na PREMIER SPORT ponúkne zápasy saudskej ligy, LaLigy a Euroligy.

Al Ittihad sa vezie na fantastickej vlne. Po nevydarenom vstupe do nového roka, keď z dvoch zápasov získal jediný bod, v nasledujúcich piatich vždy odchádzal z trávnika ako víťaz. Trikrát sa mu to podarilo v lige a dva razy aj v superpohári, v ktorom najskôr nečakane vyradil Ronaldov Al Nassr a následne vo finále zdolal aj Al Feiha. Na vedúce duo Al Nassr a Al Shahab tak stráca len tri body a navyše má o zápas, respektíve dva menej ako tímy pred ním. V piatok večer bude mať výbornú príležitosť toto manko zmazať. Na svojom štadióne totiž hostí Al Adalah, ktorý z 15 zápasov získal len 9 bodov a patrí mu zostupová 15. priečka. V predchádzajúcich piatich stretnutiach sa však prezentoval zlepšenými výkonmi, kým v úvodných desiatich dueloch sezóny získal 5 bodov, posledných piatich k nim pridal štyri. Priamym prenosom vás od 18:25 na PREMIER SPORT 1 bude sprevádzať Filip Mentel.

Pre priaznivcov basketbalu máme od 18:55 na PREMIER SPORT 2 pripravený priamy prenos z Euroligy mužov. V tabuľke piate Monako privíta vo francúzskom derby predposledný Lyon-Villeurbanne. Kým domáci v predchádzajúcich piatich dueloch vo všetkých súťažiach nestačili tesne len na Real Madrid (91:95) a pred dvomi týždňami uspeli v lige aj na palubovke dnešného súpera, hostia sa tešili z triumfu v piatich súbojoch iba dva razy. Navyše, ostatné tri vzájomné duely vždy skončili v prospech Monaka.

O 20:55 zamierime na PREMIER SPORT 1 do Španielska, kde sa v zápase 21. kola Laligy proti sebe postavia Cádiz a Girona. Domácim sa v tomto roku darí zbierať body, v piatich ligových súbojoch si ich pripísali sedem z ich doterajších 19 a vrátili sa do hry o záchranu, na ktorú aktuálne strácajú bod. Hostia sa pohybujú v strede tabuľky, momentálne sú jedenásti, od Cádizu ich však delí len päť bodov a pár zaváhaní môže ich situáciu rýchlo zmeniť. Z Estadio Nuevo Mirandilla si tak budú chcieť odviezť minimálne bod, rovnako ako sa to Cádizu podarilo na jej trávniku v októbru minulého roka (1:1). Komentátorom duelu bude Dalibor Mucha.