Z pôvodnej karty na UFC 279 nezostal kameň na kameni

Obrovská šarvátka medzi bojovníkmi aj ich tímami, počas ktorej lietalo vzduchom všeličo, opakované ospravedlnenia od šéfa UFC Dana Whitea a poriadne prekopaná hlavná karta eventu v Las Vegas.

V noci tak boje v klietke budú zrejme prebiehať za zvýšených bezpečnostných opatrení. A dvojice v nich budú vyzerať úplne inak, ako tomu malo byť ešte krátko pred turnajom.

V hlavnom zápase sa nakoniec proti sebe postavia dve legendy UFC Nate Diaz a Tony Ferguson. V predzápase si bude môcť Khamzat Chimaev vyjasniť osobné spory s Kevinom Hollandom, ktoré boli jedným z hlavných dôvodov zmien na tomto turnaji, priamo v klietke.

Čaká nás zrejme poriadne vyhecovaný turnaj…

Jeho vrcholom bude súboj dvoch legiend. Nate Diaz, prvý premožiteľ Conora McGregora v UFC, je doslova lepidlom na škandály. Opakovane porušuje antidopingové kontroly a vedie osobné spory s Danom Whiteom. Držiteľa čierneho pásu v jiu-jitsu čaká posledný zápas v rámci zmluvy, o ktorej predĺženie ale zdá sa príliš nestojí. Naposledy nestačil na Leona Edwardsa, nedávneho premožiteľa „nezdolateľného“ Kamaru Usmana, ktorého mal však viackrát „na lopate“.

Po sérii štyroch prehier bude bojovať o novú zmluvu jeho súper Tony Ferguson, ktorý mal pôvodne stáť proti Jingjliagovi Li. Bývalý šampión UFC v ľahkej váhe postupne nestačil na Gaethjeho, Oliveiru, Dariuša a naposledy Michael Chandlera.

Máme sa načo tešiť.

NOVÁ PODOBA HLAVNEJ KARTY UFC 279
Nate Diaz vs, Tony Ferguson (Velterová váha)
Khamzat Chimaev vs. Kevin Holland (Catchweight 81,6 kg)
Jingliang Li vs. Daniel Rodriguez (Catchweight 81,6 kg)
Irene Aldana vs. Macy Chiasson (Bantamová váha)
Johnny Walker vs. Ion Cutelaba (Poloťažká váha)

Priamy prenos UFC 279: Diaz vs. Ferguson štartuje v nedeľu nadránom o 04:00 na PREMIER SPORT 1. Komentátormi budú Róbert Kmeťo a Michal Petrgál, ktorým môžete aj tentokrát posielať svoje otázky do našej Fanzóny.