Najdôležitejšie Old Firm Derby za posledné roky?

Podobne ako vo včerajšom vysielaní, aj dnes vám na PREMIER SPORT 1 ponúkneme nesmierne atraktívne škótske derby. Dokonca to najatraktívnejšie v celej krajine.  

Reč je samozrejme o populárnom Old Firm Derby, ktoré poznajú fanúšikovia na celom svete a to ani nemusia sledovať škótsku Premiership. 

Rangers prežili v ostatných rokoch nesmierne náročné obdobie. Kvôli bankrotu ich v roku 2012 vylúčili z najvyššej súťaže až do tretej divízie (4. liga). Dvakrát v rade postúpili, z Championship sa im to podarilo až na druhý pokus.

Po štyroch náročných sezónach sa ale rekordný škótsky majster predsa len vrátil späť. Dominanciu Celticu však nedokázal v úvodných sezónach zastaviť, podarilo sa mu to až v minulom ročníku pod vedením Stevena Gerrarda.  

Ikona Liverpoolu ale v priebehu aktuálneho ročníka neodolala lákavej ponuke Aston Villy a bez rozlúčky si to nasmerovala naspäť do Premier League. Gerrarda nahradil ďalší populárny hráč minulej generácie Giovanni van Bronckhorst.  

Jazdcom sa darí aj pod Holanďanovým vedením, aj keď to už nie je ani zďaleka taká jazda, ako pred rokom, keď Rangers ovládli ligu bez jedinej prehry.  

V posledných troch kolách zakopli jazdci až dvakrát, čo využil práve Celtic, ktorý stráca pred vzájomným súbojom na prvé miesto iba dva body. V predchádzajúcich sezónach boli rozdiely medzi rivalmi obrovské. Teraz je to však inak. Premiership je opäť vyrovnaná a preto pôjde v Celtic Parku o veľa.  

The Hoops potrebujú využiť domáce prostredie. V prípade, že zaváhajú, budú na svojho mestského rivala strácať päť bodov. Jazdcov však nedokázali zdolať ani v jednom prípade zo šiestich predchádzajúcich. Celtic v nich prehral trikrát v rade, naposledy uspel ešte v septembri 2019.  

Škótska Premiership 24. kolo
PS1 20:40 Celtic – Rangers (komentuje K. Jakubovič)