Nový ročník Championship odštartuje súboj nováčika s exligistom

Fanúšikovia anglickej Championship sa dočkali! Nová sezóna otvorí svoje brány v piatok večer súbojom medzi Sheffieldom Wednesday a Southamptonom.

Domáci nováčik v minulej sezóne skončil v League One tretí a na ceste o úroveň vyššie vyradil Peterborough United po nezabudnuteľnom odvetnom zápase (prvý duel prehral 0:4, v druhom zvíťazil 5:1 a uspel v jedenástkovom rozstrele) a následne vo finále play-off Barsnley. Vďaka tomu bude mať príležitosť vyskúšať si jednu z najnáročnejších futbalových súťaží sveta. A hneď na úvod ho čaká mimoriadne náročný test.

Jeho súperom totiž budú svätci zo Southamptonu, ktorí ešte pred pár týždňami súperili medzi elitou v Premier League. Po vypadnutí do Championship je ich cieľ jasný – vrátiť sa v najkratšom možnom čase späť. A v lige akou je Championship za ním musia ísť od začiatku, pretože každé zaváhanie môže znamenať v konečnom účtovaní katastrofu.

Ani jeden z tímov za sebou nemá práve vydarenú prípravu. Sheffield Wednesday v siedmich zápasoch vyhral len jediný raz a až štyrikrát prehral, bilancia Southamptonu v piatich dueloch je jedna výhra, jedna remíza a tri prehry.

Títo súperi proti sebe naposledy stáli len nedávno, v novembri 2022 rozhodli o triumfe svätcov v zápase 3. kola Ligového pohára až pokutové kopy. Ako sa ich meranie síl skončí tentokrát sa dozvieme od 20:55 na PREMIER SPORT 1 spolu s Karolom Jakubovičom.