Október v UFC odštartuje súboj Dawsona s Greenom

Októbrový program UFC odštartujeme v Las Vegas, kde sa uskutoční UFC Fight Night: Dawson vs. Green.

Ťahákom večera je samozrejme hlavný súboj, v ktorom sa stretne Grant Dawson, so skvelou bilanciou 20-1-1, s mimoriadne skúseným Bobbym Greenom, ktorý má na konte už 45 súbojov.

Dawson, ktorého sen stať sa hviezdou amerického futbalu zostal nenaplnený, presedlal na škole na zápasenie, v ktorom mal podobne impozantnú bilanciu ako neskôr v zmiešaných bojových umeniach – 40 výhier ku 8 prehrám.

Úspešný účastník Dana White’s Tuesday Night Contender Series absolvoval v UFC doteraz deväť zápasov, z ktorých 8 vyhral a len raz remizoval. V rebríčku ľahkej váhy mu aktuálne patrí desiata priečka.

Aj jeho súper začínal so zápasením, od roku 2008 si ale prešiel viacero organizácií venujúcich sa MMA. O päť rokov neskôr podpísal zmluvu s UFC a svoje pôsobenie v nej odštartoval sériou víťazstiev. Následne ale začal striedať lepšie obdobia s horšími a momentálne je mimo top desiatky.

Priamy prenos odštartuje v nedeľu hodinu po polnoci na PREMIER SPORT 1, komentuje dvojica Tomášov – Tomáš Bahník a Tomáš Kohout.

UFC FIGHT NIGHT: DAWSON vs GREEN
HLAVNÁ KARTA
Alexander Hernandez vs. Bill Algeo (Featherweight)
Drew Dober vs. Ricky Glenn (Lightweight)
Alex Morono vs. Joaquin Buckley (Welterweight)
Joe Pyfer vs. Abdul Razak Alhassan (Middleweight)
Grant Dawson vs. Bobby Green (Lightweight)