Päť priamych prenosov na záver týždňa

O program na druhú marcovú nedeľu tohto roka sa vám na PREMIER SPORT postará päť priamych prenosov zo štyroch futbalových súťaží.

Futbalový výlet po Európe začneme v Anglicku, kde sa proti sebe v rámci Championship postavia Norwich a Sunderland. Domáci sa v ostatných zápasoch rozbehli, neprehrali už päť duelov v rade, z ktorých štyri vyhrali. V minulom kole získali cenný triumf na ihrisku o postup bojujúceho Millwallu. Naopak nováčik súťaže sa trápi, na výhru čaká už štyri stretnutia, ostatné tri prehral. Naposledy utŕžil doma výprask 5:1 od Stoke. Kanáriky sa výrazne priblížili k miestenke do play-off o Premier League, od ktorej ju delia dva body. V prípade triumfu v dnešnom zápase poskočia na piatu priečku. Duelom vás bude od 12:55 na PS1 sprevádzať Karol Jakubovič.

O 15:25 na PS1 spolu so Stanom Suvákom zamierime do Nemecka, kde o pohárovú Európu bojujúci Freiburg vyzve posledný Hoffenheim. Domáci neprehrali štyri bundesligové duely po sebe, posledné dve ale „len“ remizovali. Hostia sú na tom v roku 2023 doslova zúfalo, v ôsmich ligových a jednom pohárovom zápase uhrali len jednu remízu a ich séria prehier vrátane zápasu v DFB Pokali trvá už sedem stretnutí.

Talianskej Serii A síce suverénne kraľuje Neapol, za ním je však poriadne vyrovnaný súboj o miestenky do Ligy majstrov. Medzi druhým Interom a piatym AC Miláno je rozdiel len trojbodový, Milánčania a rovnako aj AS Rím majú však zápas k dobru. A práve na stretnutie rímskych vlkov so Sassuolom sa pozrieme od 17:55 na PS1. Mourinhovci môžu v prípade výhry vyrovnať bodový zisk Interu a poskočiť len o skóre na tretie miesto tabuľky. Trináste Sassuolo ale dokáže hrýzť. V lige vyhralo predchádzajúce dva zápasy a v posledných piatich vzájomných súbojoch s Rimanmi prehralo len raz a až štyrikrát získalo bod za remízu. Či potrápi Mourinhovcov aj tentokrát budeme sledovať spolu s Robom Kmeťom.

Po skončení zápasu na Olympijskom štadióne v Ríme sa presunieme do Borehamwoodu, kde svoje domáce zápasy v ženskej FA Super League hráva Arsenal. Aktuálne štvrtý tím tabuľky na ňom privíta deviaty Reading, ktorý ešte stále nemá istotu záchrany. Kým domáce delia tri body od pohárovej Európy, náskok hostiek od pásma zostupu je štvorbodový. Komentátorom tohto súboja na PS1 bude Stano Suvák.

A to stále nie je všetko. Od 19:25 na PS2 dôjde na súboj tímov z hornej polovičky tabuľky Bundesligy. V tabuľke ôsmy Wolfsburg, ktorého od priečok zaručujúcich účasť v pohárovej Európe delí šesť bodov, vyzve štvrtý Union Berlín. Oba tímy sa aktuálne trápia, vlci z predchádzajúcich piatich zápasov získali len päť bodov za jednu výhru a dve remízy, Berlínčania po päťzápasovej víťaznej šnúre čakajú na výhru už tri duely, z ktorých vydolovali len dva body. Body sa tak viac ako zídu obom…