PL Focus 32: Manchester City alebo Liverpool? Na 10. apríla sa nič okrem futbalu neplánuje

Sezóna 2021/2022 s veľkou pravdepodobnosťou prinesie jednu z najpôsobivejších jázd za majstrovským titulom.

Manchester City vedie deväť kôl pred koncom pred Liverpoolom o jeden bod, z čoho jasne vyplýva, aká veľká miera vzrušenia panuje v oboch kluboch a medzi fanúšikmi.

V dnešnom vydaní PL Focus teda budeme upriamovať pozornosť na nebesky modrých a červených.

Hneď v úvode je nutné pripomenúť dátum 10. apríl 2022. Práve v tento deň na seba obaja favoriti narazia na manchesterskom Etihad Stadium. Viacerí experti sa zhodujú, že v tejto bitke 32. kola sa ešte o titule nerozhodne ani teoreticky. S tým sa nedá nesúhlasiť, avšak ak by Guardiolovci zabrali naplno, Liverpoolu by sa v záverečných siedmich kolách v nahustenom programe štvorbodové manko nemazalo jednoducho.

Bude mimoriadne zaujímavé sledovať, či do zápasu nastúpia obe mužstvá v taktickom rozpoložení “hlavne neprehrať”, alebo sa nastavia na myšlienku “teraz alebo nikdy”.

Mimochodom, Liverpool neporazil City v štyroch predchádzajúcich bitkách a triumfoval iba v jednom zápase zo siedmich ligových. Navyše, Klopp v Premier League získal tri body na City naposledy v roku 2015, ešte vo svojej premiérovej sezóne. Kormidelníkom domácich bol vtedy ešte Guardiolov predchodca Manuel Pellegrini.

Rivalita Manchestru City a Liverpoolu môže totálne ovládnuť futbalové dianie v najbližších týždňoch a mesiacoch. Obaja si to totiž môžu za istých okolností rozdať o prvenstvo aj v ďalších dvoch súťažiach – v Lige majstrov a FA Cupe.

Každý pozorný fanúšik cíti, že záver tejto sezóny môže byť pre dve najkvalitnejšie futbalové dynastie posledného desaťročia totálne epický.

V ostrosledovanom súboji sa stretne najlepšia defenzíva (City) s najlepšou ofenzívou (Liverpool). V akcii budú taktické prístupy dvoch manažérov, ktorí nepochybne patria medzi tých najlepších, ktorí sa kedy v Premier League predstavili.

Na trávniku sa predstavia hráčske kádre bez výraznejších slabín, i keď prípadne absencie Rúbena Díasa a Trenta Alexandra Arnolda by mohli misky váh nakloniť na jednu či druhú stranu.

Do 10. apríla sa toho môže aj vzhľadom k súčasným spoločenským turbulenciám udiať ešte veľa. Obe mužstvá majú pred ťahákom sezóne ešte dva súťažné zápasy, v ktorých jednoducho musia hrať naplno.

Citizens nastúpia v sobotu na pôde Burnley a v Champions League ich nasledujúci utorok čaká Atlético Madrid. The Reds budú hrať v rovnaké dni. V lige v 30. kole doma s Watfordom a v pohárovej Európe v Lisabone s Benficou.

ZOSTÁVAJÚCI Program City a Liverpoolu v Premier League

CITY: Burnley (V), Liverpool (D), Wolves (V), Brighton (D), Watford (D), Leeds (V), Newcastle (D), West Ham (V), Aston Villa (D)

LIVERPOOL: Watford (D), Manchester City (V), Manchester Utd (D), Aston Villa (V) Everton (D), Newcastle United (V), Tottenham (D), Southampton (V), Wolves (D)

KOMBINOVANÁ JEDENÁSTKA CITY a LIVERPOOLU

EDERSON
CANCELO, DIAS, VAN DIJK, TAA
RODRI
BERNARDO SILVA, DE BRUYNE, FABINHO
DIAZ, FODEN, SALAH


Zostrih prvého vzájomného ligového zápasu v tejto sezóne

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM PRENOSOV NA PREMIER SPORT

31. KOLO
Sobota 2.4.
13:25 PS1 Liverpool – Watford
15:55 PS1 Burnley – Manchester City (komentuje M. Lukáč)
15:55 PS2 Chelsea – Brentford
18:25 PS1 Manchester United – Leicester (M. Lukáč)
20:30 PS1 Záznam Wolverhampton – Aston Villa (M. Skáčik)
22:25 PS1 Záznam Leeds – Southampton (K. Jakubovič)

Nedeľa 3.4.
14:55 PS1 West Ham – Everton (M. Lukáč)
17:00 PS1 Tottenham – Newcastle (štúdio: M. Skáčik, komentujú K. Jakubovič a M. Lukáč)

Pondelok 4.4.
20:55 PS1 Crystal Palace – Arsenal (M. Skáčik)