Chelsea chce zastaviť Newcastle, Arsenal privíta Leicester

Anglická Premier League v nedeľu pokračuje atraktívnymi súbojmi 29. kola.  

Chelsea sa v domácom prostredí pokúsi natiahnuť víťaznú sériu v Premier League na päť zápasov a poistiť si tretie miesto v tabuľke. Proti bude vo forme hrajúci Newcastle United.

Blues budú chcieť nadviazať na štvrtkové víťazstvo 3:1 z Norwichu, zatiaľ čo Newcastle potvrdil vynikajúcu formu a ten istý večer si poradil so Southamptonom 2:1. 

Okolo Chelsea je momentálne veľa neistoty. Klub rieši problémy spojené s vlastníctvom a navyše čelí množstvám obmedzení a sankcií od vlády Spojeného kráľovstva voči súčasnému vlastníkovi Romanovi Abramovičovi

Hlavný tréner Thomas Tuchel a jeho zverenci však môžu kontrolovať iba dianie na trávniku a presne na to sa budú sústrediť. Momentálne sa im darí, vyhrali štyri ligové zápasy v rade. Inkasovali v nich iba raz. 

Vynikajúce obdobie prežívajú aj The Magpies, ktorí sa v posledných týždňoch dostali do bezpečnej zóny ďaleko od zostupového pásma. Straky ťahajú 9-zápasovú šnúru bez prehry a pokiaľ to takto pôjde ďalej, môžu nakoniec pomýšľať aj na umiestnenie v prvej desiatke.  

Tím Eddieho Howea určite pricestuje na Stamford Bridge plný sebavedomia. Z modrej časti Londýna si však nezvykne odnášať body, naposledy sa mu to podarilo v roku 2012.  

O dôležité body bude bojovať aj ďalší londýnsky klub. West Ham United privíta vo svojom chráme nebezpečnú Aston Villu, ktorá sa vezie na vlne troch víťazstiev v rade. 

Kladivári sa naopak v domácom prostredí budú chcieť vrátiť k víťaznému ťaženiu. V troch súťažiach prehrali tri zápasy v rade a nálada pred kľúčovým obdobím sezóny by sa dala krájať.  

Najprv West Ham vypadol z pohára, kde mu stopku vystavil Southampton. Následne prišla očakávaná ligová prehra s Liverpoolom a Hammers nakoniec ťahali za kratší koniec aj v Európskej lige. V prvom osemfinále podľahli Seville 0:1 a v odvete to budú mať proti rekordérovi súťaže v počte triumfov ťažké. 

Teraz sa však musia sústrediť na ligu, v ktorej klesli na šieste miesto. Na piaty Arsenal strácajú tri body, odohrali však až o tri stretnutia viac a preto je situácia mimoriadne kritická. 

Villans okupujú po troch víťazstvách v rade sympatické 9. miesto v tabuľke. Radi by dosiahli ešte viac a v záverečných mesiacoch sa ešte pokúsia prehovoriť do bojov o európske poháre.  

Najatraktívnejší zápas dnešného programu uvidíme na záver. Vo forme hrajúci Arsenal privíta na Emirates Stadium nepredvídateľný Leicester City

Kanonieri si v domácom prostredí pôjdu pre piate víťazstvo v rade, ktorým by si upevnili vytúžené štvrté miesto v tabuľke. Naposledy sa poriadne natrápili.  

V malom severolondýnskom derby ale nakoniec zdolali Watford po veľkej dráme 3:2. Leicester sa pravdepodobne dostal z najnáročnejšieho obdobia v sezóne, vyhral dva zápasy v rade bez inkasovaného gólu. Naposledy si doma poradil s Leeds United 1:0. 

Na poháre však v tomto ročníku zverenci Brendana Rodgersa pravdepodobne nedosiahnu, aj keď majú oproti väčšine rivalov až tri zápasy k dobru.  

Vzájomné súboje Leicesteru s Arsenalom bývajú zväčša veľmi atraktívne a gólové. V dvoch posledných prípadoch sa z víťazstva radovali kanonieri, posledný vzájomný zápas na Emirates Stadium však ovládli The Foxes a aj dnes to bude určite mimoriadne zaujímavé. 

Program 29. kola Premier League
PS1 Chelsea FC – Newcastle United (komentuje K. Jakubovič)  
PS2 West Ham – Aston Villa
PS1 Arsenal FC – Leicester City (M. Lukáč)