Diabli navštívia St. James’ Park

Manchester United sa v pondelok večer vráti do akcie na štadióne Newcastlu United. Zatiaľ čo diabli sa vyhýbajú ďalším pozitívnym prípadom na Covid, domáci sa budú snažiť vyhnúť štvrtej prehre za sebou. 

V okolí St. James’ Parku by sa dalo napätie doslova krájať. Straky majú najhoršiu defenzívu v ročníku. Veľa sa zatiaľ nezmenilo ani s príchodom nového trénera Eddieho Howea. The Magpies inkasovali v posledných troch zápasoch až jedenásťkrát, s desiatimi bodmi sa nachádzajú na predposlednom mieste tabuľky. 

Diablom kvôli vysokej pozitivite v tíme odložili zápasy s Brentfordom a Brightonom. Ligový duel odohrali naposledy 11. decembra na Carrow Road v Norwichi. Po tesnom víťazstve sa s 27 bodmi nachádzajú na siedmom mieste Premier League.

Manchester United vyhral všetky štyri posledné vzájomné stretnutia. V tom poslednom si pripísal druhý debut za United Cristiano Ronaldo. V septembri z toho bol napokon veľkolepý návrat portugalskej superstar do nejprestížnejšej ligovej súťaže na svete. Na Old Trafford sa CR sedmička presadila dvakrát. S najslabšou obranou v ročníku by si mal hviezdny útok Red Devils s prehľadom poradiť aj tento raz.  

Program 19. kola Premier League 
Newcastle United – Manchester United (komentuje M. Skáčik)