Potiahne Šporar Panathinaikos do Ligy majstrov?

Bitka o posledné miestenky do skupinovej fázy Ligy majstrov UEFA vrcholí.

V odvetnom súboji play-off kvalifikácie sa v Aténach proti sebe postavia Panathinaikos a Sporting Braga. Portugalský zástupca je v lepšej pozícii, úvodný zápas vyhral 2:1 po góloch Abela Ruiza a Álvara Djalóa, za grécky tím znižoval v 95. minúte Mancini.

Slovenským fanúšikom dobre známy Andraž Šporar, bývalý útočník Slovana Bratislava, sa v tomto dueli strelecky odmlčal. Vďaka jeho trom gólom do siete Dnipro-1 je však najlepším strelcom svojho tímu v bojoch o LM. Rovnako trojgólový je aj už spomínaný Djaló, ktorý sa v drese Bragy presadil v troch zo štyroch súbojoch v súťaži.

Hostia sa v tejto sezóne prezentujú dobrými výkonmi. S výnimkou nečakanej domácej ligovej prehry s Famalicaom, pri ktorej o dva body prišli v 95. minúte, vyhrali vo všetkých ostatných štyroch stretnutiach s celkovým skóre 13:4. V Aténach ich však rozhodne nečaká ľahká úloha. Panathinaikos v súťaži okrem Dnipra zastavil aj Marseille a cez víkend sa na odvetu naladil ligovou výhrou 3:0 s Volosom.

Zaujímavú južanskú konfrontáciu môžete sledovať naživo na PREMIER SPORT 2. Priamy prenos štartuje o 20:55.