Potvrdí Bologna skvelú formu aj proti Hellasu?

Ďalší futbalový víkend na PREMIER SPORT odštartujeme v Serie A.

Najväčšie prekvapenie tohto ročníka Bologna privíta na svojom štadióne Hellas Verona. Domáci pokračujú v skvelých výkonoch a po 13. mieste v sezóne 2021/22 a deviatej priečke v minulom ročníku siahajú v tom aktuálnom na pozíciu v top päťke. Aktuálne im len o skóre za Atalantou patrí piate miesto a zverenci Thiaga Mottu majú našliapnuté k miestenke do pohárovej Európy. Od prehry v Cagliati sa nakopli k skvelým výkonom a po remíze v Miláne s AC zaznamenali štyri výhry v rade s celkovým skóre 12:2 vrátane triumfu na trávniku Lazia v minulom kole.

Hellas čaká náročný boj o záchranu, tímy od 14. po 19. priečku delí len päť bodov. Klub s dvojicou slovenských reprezentantov Ondrejom Dudom a Tomášom Suslovom je aktuálne osemnásty a od pozície nad čiarou zostupu ich delí len horšie skóre. Na výhru hostia čakajú už päť zápasov, počas ktorých zaknihovali tri remízy a tesné prehry 1:2 v Ríme s AS a pod Vezuvom s Neapolom.

V minulej sezóne sa v Bologni zrodila remíza 1:1, v odvete triumfoval Hellas 2:1, v tomto ročníku sa na Stadio Marcantonio Bentegodi tímy rozišli bez gólov. Priamy prenos na PS1 štartuje o 20:40, komentuje Martin Petro.