Šláger bez víťaza, Brentford sa postaral o ďalší šok (Premier League 32. kolo)

Anglická Premier League pokračovala súbojmi 32. kola. Na programe bola okrem iného aj ostrosledovaná bitka o prvé miesto tabuľky medzi Manchestrom City a Liverpoolom.

Ešte predtým sa ale bojovalo o dôležité body na ďalších dvoch štadiónoch. Na King Power Stadium sa bojovalo o ôsme miesto tabuľky. Do Leicesteru zavítal nenápadný Crystal Palace. Bolo to poriadne vyrovnané, domáce prostredie ale nakoniec rozhodlo. Leicester zvíťazil v’daka dvom gólom v prvom dejstve. Kontaktný gól Wilfrieda Zahu orlov k vyrovnaniu nakopnúť nedokázal.

V rovnakom čase bolo na programe aj malé londýnske derby na Brentford Community Stadium. The Bees plánovali po Chelsea šokovať aj ďalšieho metského rivala a opäť sa im to podarilo. Tento raz sa im do cesty postavili futbalisti West Hamu United.

Včielky rozhodli o ďalšom dôležitom triumfe po zmene strán. Do čierneho sa trafili Mbeumo a kanonier Ivan Toney. Brentford sa prakticky zachránil v Premier League.

Napínavý súboj o titul v anglickej Premier League ešte ani zďaleka nekončí. Na Etihad Stadium sme videli atraktívnu bitku bez víťaza. Skóre otvoril už v 5. minúte Kevin de Bruyne. Domáci sa ale z gólu dlho neradovali. Už o osem minút neskôr vyrovnal Diogo Jota.

Napriek tomu išli do druhého polčasu s miernou výhodou futbalisti ManCity. Vedenie vrátil Sky Blues ešte v 36. minúte Gabriel Jesus. Vedenie si ale zverenci Pepa Guardiolu opäť nedokázali udržať. Krátko po zmene strán vyrovnal po dokonalej prihrávke Mohameda Salaha Sadio Mané.

Viac gólov sme v šlágri kola nevideli. Manchester City nakoniec remizoval s Liverpoolom 2:2. Bitka o titul bude pokračovať aj naďalej.